Hollanda Basını: Kırmızıya boyandık

Hollanda Basını: Kırmızıya boyandık
Hollanda Basını: Kırmızıya boyandık
Euro 2016 elemelerin A grubunda, A Milli Futbol takımımızın 3-0'lık Hollanda galibiyeti, Avrupa basınında geniş yer buldu. En ilginç başlık ise Hollanda'da yayın yapan De Telegraaf gazetesinden geldi.

A Milli Takımımızın Konya’da Hollanda Milli takımını 3-0'lık net bir skorla mağlup etmesi Avrupa basınında geniş yer buldu. En ilginç başlık ise Hollanda’da yayın yapan De Telegraaf gazetesinden geldi. De Telegraaf, ‘Bitti. Portakallar devrildi’, ‘Yeni rezalet sonrası Hollanda bu yaz serbest’, ' Türkiye karşısında kırmızıya boynadık' manşetlerini attı.

İspanya’da maç Arda Turan üzerinden görülürken Sport ‘Arda gol ve asistiyle Türkiye’yi zafere taşıdı’, Mundo Deportivo da ‘Arda, 3 ay sonra gol ve asistiyle maça damgasını vurdu’ başlığını kullandı.

İngiltere 'de yayın yapan Daily Mail, Hollanda'nın Türkiye karşısında aldığı 3-0'lık yenilgiyi, 'Depay ve Van Persie'li Hollanda tehlike hattında. Euro 2016 umutları zora giriyor' başlığı ile okuyucularına duyurdu.

 The Guardian ise 'Arda Turan'ın golü Türkiye'ye grupta ilham verdi' denildi. Letonya'da yayın yapan DELFİ ise, Türkiye’nin Letonya’ya karşı iki maçında altın değerinde puanlar kaybettiğini ancak Hollanda karşısında toparlandığını yazdı. İsveç'te yayın yapan Aftonbladet, “Türkiye Hollanda’yı ezdi” başlığıyla giriş yaptı. Yine İsveç'te yayın yapan Expressen gazetesi ise, ”Hollanda fiyaskosu” diye başlık attı.