Hollandalıları sardı bir korku

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, geldiği ilk sezonda şampiyonluk yaşamasına rağmen 'Kanarya medyası' tarafından pek sevilen biri isim olamadı.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, geldiği ilk sezonda şampiyonluk yaşamasına rağmen 'Kanarya medyası' tarafından pek sevilen biri isim olamadı. Bir gerçek var ki 'Beyaz Pele'nin Fenerbahçe'si kulüp tarihinin Avrupa bölümüne şimdiden adını yazdırmaya başladı. Zico yönetimindeki Fenerbahçe ilk üç Şampiyonlar Ligi maçında beş puan toplayarak büyük bir başarı yakaladı. Üstelik kalan üç maçın ikisinin Şükrü Saracoğlu'nda oynanacağı düşünülürse Fenerbahçe, Galatasaray'dan sonra Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamasını geçen ikinci Türk takımı olabilir.
Fenerbahçe'nin ikinci sıra için çekiştiği PSV artık iplerin Sarı-Lacivertli ekipte olduğunun bilincinde. Hollanda ekibinin teknik direktörü Ronald Koeman, "Kaderimizi kendimizin belirlemesi zor görünüyor. Kalan üç maçımızın ikisi deplasman. Bunlardan birinin İstanbul olması ayrıca kötü. Fenerbahçe'ye karşı kazanmayı hak etmedik. Onları yenmek için daha iyisini yapmamız şart" sözleriyle karamsar bir tavır takındı.
Hollanda basını da Koeman gibi PSV'nin işinin zor olduğu görüşünde. Yüksek tirajlı gazetelerin 'PSV-Fenerbahçe maç ardı' şöyle.
De Telegraaf: Soru işareti
Maç sonucu PSV'nin gruptan çıkması açısından büyük bir soru işareti. Bir puan kazanç mı? Yoksa iki puan kayıp mı? Ronald Koeman'ın işi iyice zorlaştı. İstanbul'da kazanamazlarsa arka arkaya dördüncü kez gruptan çıkma şansı tehlikeye girecek.
De Trouw: Güvensiz bölgede
PSV, Fenerbahçe karşısında çok zor durumlarda kaldı. Deivid'in oyundan atılmasından sonra da PSV'nin güçsüzlüğü sürdü. İstanbul'da Fenerbahçe daha güçlü olacak. Bunun anlamı İstanbul'da işler çok daha zor.
De Volkskrant: Çekingen PSV
Dün gece PSV kötü oynadı. Maç boyunca iki net pozisyon dışında bir varlık gösteremediler. Fenerbahçe İstanbul'da daha atak ve cesaretli oynayacağı için PSV'nin işi zor. Üstelik dün akşamki oyunları çok da umut vermiş değil. Tek avantaj Lugano ve Deivid'in cezalı olmaları. İngiliz hakem ülkesinde normal sayılan bir faule kırmızı kart gösterdi.
Algemeen D.: Ağır bir görev
PSV'yi çok ağır bir görev bekliyor. PSV oyuna çok konsantre olduğu için başlarda saldırgan oynadı. Ancak başarılı olamadı. PSV ikinci tura yükselmek istiyorsa kasım ayına üç puanla başlamak zorunda.
Eindhoven D.: Lugano iyiydi
Zico'nun Fenerbahçe'yi tercih etmesinin sebebi sadece maddi olanaklar değil. Fenerbahçe kaliteli bir takım. Lugano da iyi bir futbolcu olduğunu gösterdi. (Spor Servisi)