Holmen Bursa'ya imzayı attı

Holmen Bursa'ya imzayı attı
Holmen Bursa'ya imzayı attı
Samuel Holmen, bugün Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen törenle yeşil beyazlılara resmi imzayı attı.

İmza törenine Başkan Recep Bölükbaşı, Samuel Holmen ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe katıldı. Başkan Recep Bölükbaşı, transfer hakkında bilgi verdi. Holmen'in Bursaspor'a hayırlı olmasını dileyen Bölükbaşı, başarılı oyuncuyu daha öncede istediklerini ancak transferin kendilerine nasip olduğunu kaydetti.

AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

Başkan Recep Bölükbaşı, "Holmen Bursaspor'un zirve yarışında büyük katkı koyacağına inanıyorum. İsveçli oyuncunun Bursaspor'a gelmesinde Sayın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkan vekili Mahmut Uslu ve CEO'ları Hasan Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Üç günlük görüşmemizde bize çok büyük katkılar sağladılar. Bu nedenle bir kez daha sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye etmek istiyorum. Kongreden sonra desteğini hiç esirgemedi, yanımızda oldu. Holmen'in alınmasında da bize katkısı çok büyük" şeklinde konuştu.

Holmen'i satın almak istediklerini ancak, İsveçli oyuncunun kiralık gelmek istediğini belirten Bölükbaşı, futbolcuya yıllık 1 milyon 50 bin TL ödeyeceklerini kaydetti.

DÜNYA YILDIZI İLE TEMASTAYIZ
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Bölükbaşı, daha sonra şunları söyledi:

"3-4 futbolcu ile görüşüyoruz. Bir tanesi dünya futbolunda söz sahibi olan bir ülkenin yıldız oyuncusu. Tekliflerimizi sunduk, cevap bekliyoruz. Transferlerle ilgili son rötuşlar yapılıyor. Geçen dönemden gitmek isteyen yabancı arkadaşlarımız var, giden olduğu taktirde görüştüğümüz futbolcu arkadaşlarımız var. Ben ve yönetim kurulumuz 2 ay oldu, son sürat çalışıyoruz. Kulüp içinde kurumsallaşma ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Kongrede basketbol şubesi sözü vermiştik. Onu da kurduk. Ligde oynamamıza kattı koyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Basketbol federasyonuna rica ederek 3. Ligde olmamızı sağladı. İnşallah Bursa'da çok güzel şeyler olacak. Birbirimize tahammül edeceğiz, sabır göstereceğiz. İnanıyorum ki sene sonunda çok güzel şeyler olacak."

PAPE DİAKHATE ÖZLÜCE'DE

Geçtiğimiz sezon Kayseri Erciyesspor`da kiralık olarak forma giyen stoper Pape Diakhate Özlüce Tesisleri'ne gelmesinin sorulması üzerine Bölükbaşı, "Gizliden yürüttüğümüz bazı şeyler açığa çıktığı taktirde Bursaspor zarar görür. Yönetim işleri en iyi şekilde yürütüyor. Bu konuda şimdilik açıklama yapmak istemiyorum. Yalnız Kazım ile ilgili değil, yerli ve yabancı futbolcularımıza teklifler var. Bursa çok büyük bir şehir, Bursaspor'da çok büyük bir takım. Yıldızları satmayacağımız söyledik. Hocamızın istemediği yabancılarla ilgili çalışma yapıyoruz. Kazım'a da başka oyunculara da teklifler geliyor. Ancak bakın Pinto, 600 bin Dolar istedi. Ama biz beş kuruş vermeden gönderdik. Hocamızın istemediği oyuncuları para vermeden göndereceğiz. Verirsek de onu da açıklarız" dedi.

ALTEPE: BURSASPOR BÜYÜK DÜŞÜNMELİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Holmen'in Bursaspor'a hizmet edeceğini belirterek, şunları söyledi: "Bu sezon Bursaspor'da hizmet verecek. Bursa, Bursaspor ve camiamız için hayırlı olsun. Bursa büyük bir kent. Her zaman şampiyonluğa oynamalı. Herkesin de üzerine düşeni yapması lazım. Bursaspor'un onuru bizim onurumuz, başarısı bizim başarımızdır. Sayın başkanımız Recep Bölükbaşı'yı ve emeği geçenleri kutluyorum, Fenerbahçe başkanına da teşekkür ediyorum. Başka kulüpler peşinde olmasına rağmen Bursaspor'u tercih eden Holmen'e de teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum."

HOLMEN: OYNAMAK İSTİYORUM

30 yaşındaki tecrübeli isim Samuel Holmen ise Bursaspor'a transferinde kendisine güvenenlere teşekkür ederek, "Geçen sene benim için zor bir sezon oldu. Çünkü istediğim kadar maç oynayamadım. Daha fazla maç oynamak istediğim bir kulübe geldim. Bursaspor benim için en iyi seçenekti. Muhteşem taraftarı olan çok büyük kulüp. İyi futbol oynamayı isteyen ünlü bir teknik adama sahip. Burada olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım. En kısa zamanda takımıma katılmayı hedefliyorum. Çok mutluyum gerçekten" diye konuştu.

BUGÜN KAMPA GİDECEK
Bursaspor'un yeni futbolcusu Samuel Holmen, yarın uçakla Slovenya'ya giderek kampa dahil olacak. Bu arada dayısı vefat ettiği için izinli olan Aydın Karabülut ta yarın Holmen ile birlikte kampa dahil olacak.


Cemal EKENTOK / Serhat TEZCAN (Bursa) DHA)