Honduras'la gece yarısı hazırlığı

Honduras'la gece yarısı hazırlığı
Honduras'la gece yarısı hazırlığı
Türkiye, Avrupa ve ABD'yi kapsayan hazırlık kampının üçüncü maçında Washington'da Honduras'la karşılaşacak. Mücadele bu geceyi yarın sabaha bağlayan saat 03.00'te oynanacak.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Türkiye , hazırlık kampının üçüncü maçına bu geceyi yarın sabaha bağlayacak saatlerde çıkacak. Avrupa ve ABD ’de olmak üzere iki ayaktan oluşan hazırlık kampının üçüncü maçında Ay-Yıldızlılar saat 03.00’da Honduras’la karşı karşıya gelecek. Mücadele Show TV’den naklen yayımlanacak. Kampın ilk ayağında Kosova ve İrlanda ile karşılaşan milliler iki mücadeleden de galip ayrılmıştı. Kosova ile oynanan gayrı resmi mücadelede Türkiye, sahadan 6-1’lik galibiyetle ayrılırken, Dublin’de ise milliler 2-1’lik sonuç elde etmişti. 

Son rakip ABD olacak

Bu iki karşılaşmanın ardından ABD’ye geçen Ay-Yıldızlılar, karşılaşma öncesinde son antrenmanını mücadelenin de oynanacağı RFK Stadyumu’nda yaptı. Eylül ayında başlayacak 2016 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları hazırlıklarını sürdüren millilerin son idmanında oyuncular oldukça neşeli gözükürken yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ilk etabında Fatih Terim’in yardımcısı Hamza Hamzaoğlu yönetiminde ısınma hareketleri ve pas çalışması yapıldı. Fatih Terim’in yönlendirmesiyle daha sonra taktik ağırlıklı bir idman yapan Türkiye, direkt kaleye şut çalışması yaptı. Antrenman boyunca Fatih Terim’in oyuncuları sık sık durdurarak uyardığı görüldü. Türkiye, Honduras maçı sonrasında 1 Haziran Pazar günü bu kez New Jersey’de saat 21.00’de ABD ile karşılaşacak.