Hooijdonk resmen Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Kulübü, tüm şartlarda anlaşarak dün İstanbul'a getirttiği Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk ile 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe Kulübü, tüm şartlarda anlaşarak dün İstanbul'a getirttiği Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk ile 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı.
Hollandalı futbolcu, kulüp binasında düzenlenen ve kalabalık bir medya mensubunun izlediği imza töreniyle kendisini 2 yıllığına Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imza attı. Sağlık kontrollerinin uzaması nedeniyle yaklaşık 1,5 saat geciken imza töreninde kulüp genel sekreteri Vedat Olcay ile kulüp yönetim kurulu üyeleri Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Hakan Bilal Kutlualp, Murat Karasu, Işık Eyigüngör ile Hooijdonk'un menajeri de hazır bulundu. Hollandalı yıldız imza töreninde yaptığı konuşmada, "Fenerbahçe gibi büyük bir takımın formasını giyeceğim için çok gururlu ve mutluyum. İnanıyorum ve arzu ediyorum ki, bu takıma layık olabilmek için elimden gelen herşeyi yapacağım" dedi. Van Hooijdonk, takım arkadaşlarıyla biraraya gelmek için sabırsızlandığını da belirtti.
Galatasaray'a transfer olan vatandaşı Frank de Boer ile ilgili bir soruya, "Onun da Türkiye'ye gelmesinden memnun oldum. Kendisine yardımcı olurum. Ancak bu yardım birbirimizle oynayacağım maçlara kadar sürer" diye yanıt veren Hollandalı futbolcu, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Feyenoord formasıyla 2 maçta karşılaştığı yeni takımının neden başarısız olduğu yönündeki bir soruyu ise "Buna sadece 2 maçla karar vermek çok zor" diye yanıtladı.
Pierre van Hooijdonk, imza töreni sonrası Fenerbahçe bayrağıyla medya mensuplarına poz verdi. Bugün saat 18.00'de Rotterdam'a gidecek Pierre van Hooijdonk, yarın Almanya kampına katılacak.