Hooijdonk'a Beckham usulü

Pierre van Hooijdonk'u renklerine bağlamak için büyük bir mücadele veren Fenerbahçe yönetimi, bu oyuncunun istediği teminat mektuplarını gerçekleştirip, transfere son noktayı koydu.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Pierre van Hooijdonk'u renklerine bağlamak için büyük bir mücadele veren Fenerbahçe yönetimi, bu oyuncunun istediği teminat mektuplarını gerçekleştirip, transfere son noktayı koydu. Hollandalı golcüyü cuma günü Türkiye'ye getirmeyi planlayan Sarı-Lacivertliler, Hollandalı yıldıza İstanbul'da imza attırmak için de hazırlıklara başladı. Hooijdonk'a, Real Madrid'in Beckham için düzenlediği tarzda bir tanıtım töreni yapmayı planlayan yöneticiler, taraftarlarını da bu törene davet edecek.
Diğer taraftan Fenerbahçe ve Milli Takım'ın yıldız futbolcusu Tuncay'ın, sürekli olarak gündemde olması Christoph Daum'u sıkıntıya soktu. Alman çalıştırıcı, Tuncay'ın menajeri ve ve yöneticilerle görüşerek bu konunun ligler başlamadan sonlandırılmasını istedi. Genç futbolcunun menajerinin önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı yapıp, gelişmelerle ilgili bilgi vermesi, yönetimin de Tuncay'ın sözleşmesini iki yıl daha uzatması bekleniyor.
Sarı-Lacivertli ekipte, kendisine kulüp bulması istenilen Vladimir Besçasnıh'ın yeniden İstanbul'a dönmesi, Johnson ve Rebrov'a, Daum tarafından sıcak bakılmaması, yönetimi yabancı transferi konusunda zorluyor. Alman hoca ise bu futbolcularla ilgili sorunların bir an önce çözülmesini ve yeni yabancılar için kontenjan açılmasını istedi.
Öte yandan Daum tarafından özel izin verilen Tuncay, Selçuk ve Fatih, yarın Samandıra'da olacaklar. Alman hocanın, bu üç futbolcuya özel idman programı vereceği ve yardımcısı Koch'a teslim edeceği ifade edildi. UEFA'nın üye ülkelerden ısrarla istediği ve gelecek yıllarda statlarda da uygulamaya koyacağı suni çim saha açılışı ise bugün saat 16.00'da Dereağzı'nda yapılacak.