Hope Solo'ya 1 ay men cezası

Hope Solo'ya 1 ay men cezası
Hope Solo'ya 1 ay men cezası
ABD Kadın Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Hope Solo, eşinin alkollü kullandığı araçta bulunması nedeniyle futboldan 1 ay men edildi.

ANKARA - ABD basınında yer alan haberlere göre, Hope Solo'nun eşinin alkol alkollü araç kullanmaktan gözaltına alındığı ve milli kalecinin bu sırada araç içinde olduğu belirtildi.

ABD Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, milli takımın California'da kamp yaptığı dönemde, 33 yaşındaki file bekçisinin adının karıştığı olayın üzücü olduğu belirtilerek, "Solo yanlış tercihler yaparak milli takım ve arkadaşlarına kötü bir örnek teşkil etti. Bu nedenle futboldan bir ay men cezası aldı ve kamptan uzaklaştırılmasına karar verildi" ifadeleri yer aldı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, son aylarda zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Solo ise, "Federasyonun kararına saygı duyuyor ve hatamı kabul ediyorum. Takım arkadaşlarımı, teknik ekibi ve federasyonu hayal kırıklığına uğrattım. Özür dilerim" ifadelerini kullandı.

ABD'nin en popüler sporcuları arasında yer alan Solo, milli forma altında olimpiyatlarda altın madalya kazanmış ve 2007 ile 2011'de düzenlenen FIFA Dünya Kupası'na katılmıştı. (AA)