Horozlar bu şarabı da içer

Denizlispor, tarihinde ilk kez katıldığı UEFA Kupası'nın dördüncü turunda Portekiz'in güçlü takımlarından Porto'ya konuk olacak. Yeşil-Siyahlı ekipte, sakatlığı süren Bülent Üçüncü dışında eksik bulunmuyor.
Haber: MEHMET ALİ SABUNCU / Arşivi

PORTO - Denizlispor, tarihinde ilk kez katıldığı UEFA Kupası'nın dördüncü turunda Portekiz'in güçlü takımlarından Porto'ya konuk olacak. Yeşil-Siyahlı ekipte, sakatlığı süren Bülent Üçüncü dışında eksik bulunmuyor. Ev sahibi ekipte ise, sakatlığı süren Costinha görev yapamayacak. Portekiz Ligi'nde liderliğini sürdüren Porto, kupaya ilk turdan dahil oldu. Portekiz takımı, Varşoya'yı 6-0, 0-2, Astruai Wien'i 0-1, 0-2, Lens'ı ise 3-0 ve 0-1'lik skorla eleyerek dördüncü tura yükseldi. Rakibi gibi kupaya ilk tur başlayan temsilcimiz ise, Lorient'i 2-0, 1-3, S. Prag'ı 1-0, 0-2, Lyon'u ise 0-0 ve 0-2'lik skorla geçti.
Horozlar'ın kupada attığı toplam 6 gölün beşine imza atan Mustafa Özkan, ilk maçı deplasmanda oynayacakları için avantajlı olduklarını vurgulayarak, "Porto'dan daha güçlü takımları eledik. Buradan iyi bir sonuçla dönmeyi değil, rakibimizi yenmeyi planlıyoruz. Kendinimize çok güveniyoruz. Bu maçta atacağım" diye konuştu. Hakan Çimen ise, "Hepimiz turu geçeceğimize inandık. Denizlispor taraftarlarına bir zafer daha yaşatmak istiyoruz. Porto'yu burada 2-0 yeneceğiz ve buradan turu garantileyip döneceğiz" iddiasında bulundu.
Denizlispor, son çalışmasını basına kapalı yaparken, futbolcuların idmanda bir hayli neşeli oldukları gözlendi. Teknik direktör Rıza Çalımbay, oyuncularıyla bir görüşme yaparak rakibin güçlü olduğu konusunda uyarılarda bulundu. Forvette Ersen Martin-Mustafa Özkan ikilisine şans verecek olan genç çalıştırıcı, kontrataklarla rakip kaleyi yoklamayı planlıyor.
Porto Teknik Direktörü Jose Maurinho, Denizlispor'un fizik olarak çok güçlü olduğunu belirterek, "Bu turun favorisi biziz, ancak rakibimizi ciddiye alıyoruz. Çünkü buraya çok güçlü rakipleri eleyerek geldiler. Kentte yağan aşarı yağmur, oyuncularımın performansını olumsuz etkileyebilir. Ancak evimizde iyi bir sonuç almak istiyoruz" diye konuştu.