Hoşcan: Çok kapsamlı bir çalışma

Hoşcan: Çok kapsamlı bir çalışma
Hoşcan: Çok kapsamlı bir çalışma
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA'nın başlattığı disiplin soruşturmasına ilişkin, "Hukukçularımızla çalışma içindeyiz" dedi.

ESKİŞEHİR - Mesut Hoşcan, dün akşam öğrenilen olayla ilgili yönetim kurulu ve hukukçular çalışma başlattıklarını söyledi.

Eskişehirspor ile ilgili karar konusunda bilgiler aldıklarını ifade eden Hoşcan, "Bu, 3 Temmuz sürecinde yaşanan olaylardan dolayı çok kapsamlı bir çalışma. Eskişehirspor'un da bu sene UEFA'ya katılması sebebiyle bize böyle bir yazı gelmiştir" diye konuştu.

Başkan Hoşcan, kulübün, şike olaylarıyla ilgili soruşturmalarda müdahil olmadığını ve herhangi bir ceza almadığının kamuoyunca da bilindiğini vurguladı.

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor'a soruşturma açtığını duyurmuş, soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığını belirtmişti. İki kulübe açılan soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilecek duruşmaların, UEFA'nın yargı organı tarafından 2-3 Haziran'da, İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirileceği bildirilmişti. (AA)