Houston'da Ömer Aşık krizi

Houston'da Ömer Aşık krizi
Houston'da Ömer Aşık krizi
Houston Rockets'ta forma giyen Ömer Aşık takas edilmek istediğini açıklarken dün akşam New York Knicks'e karşı da forma giymedi.

Radikal.Com.tr - Geçen sezon başında Chicago Bulls’tan Houston Rockets’a geçen, Teksas ekibinde 10.1 sayı ve 11.7 ribaunt ortalamaları tutturan Ömer Aşık için işler, süper yıldız Dwight Howard’ın bu yaz takıma gelmesiyle değişti. Sezon başında takas edilmek istediğini söyleyen milli oyuncuya Rockets yönetimi ‘Kal’ derken, Antrenör Kevin McHale de hem Ömer hem de Howard’ı ilk beşte oynattı. Lakin oynama süresinde düşüş olan Ömer, Philadelphia’yla oynanan maça yedek başlayıp yalnızca 4 dakika süre alınca takas edilmek istediğini yönetime iletti. Ömer, dün akşamki New York maçında da forma giymedi.

Enes Kanter'den double double

MENAJER MILLER: ÜZGÜNÜZ

27 yaşındaki oyuncunun menajeri Andy Miller, “Şu an içinde bulunduğumuz durum üzücü. Ömer’in hedefi her zaman bir oyuncu olarak kendini geliştirmek olmuştur. Bu nedenle Houston’ı tercih etmiştik. Eğer bu hedefimize burada ulaşamıyorsak, eğer Ömer bir oyuncu olarak kendini geliştiremiyor ve takımına katkı sağlayamıyorsa, bu durum gerçekten üzücüdür” dedi.

OLASILIKLAR: THUNDER VEYA PELICANS

Rockets Yönetimi konuyla ilgili resmi açıklama yapmasa da kulübe yakın kaynaklara göre Ömer’i takas etmek gibi bir düşüncesi olmayan Rockets’in bunu gerçekleştirmesi biraz zaman alacak. Yine de takas dedikoduları şimdiden başladı. ESPN’e göre milli oyuncu Ryan Anderson karşılığında New Orleans Pelicans’a veya Reggie Jackson karşılığında Oklahoma City Thunder’a gidebilir.

TAKTİKSEL OLARAK YEDEK KALMIŞ

Ömer Aşık’ın yerine ilk beşe, ligde ikinci yılını yaşayan forvet Terrence Jones’u monte eden Antrenör Kevin McHale ise tüm hamlelerinin rakibe göre olduğunu ve Ömer’in yedeğe çekilmesinin ‘taktiksel’ olduğunu dile getirdi. Tecrübeli çalıştırıcı Ömer’in çok iyi bir oyuncu olduğunu belirterek, “Dwight Howard’la birlikte yaptıkları hoşuma gidiyor. Büyükler, çemberi iyi koruyorlar. (Ömer) sahaya çıkıp oynamalı. Uzun ekiplere karşı ilk beşte başlayacak mı? Muhtemelen” dedi.