Howard'dan ilginç Ferguson açıklaması

Howard'dan ilginç Ferguson açıklaması
Howard'dan ilginç Ferguson açıklaması
Premier Lig ekibi Everton'ın ABD'li kalecisi Tim Howard, kızgın durumdaki Sir Alex Ferguson ile yüzleşmenin, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda konuşmaktan çok daha ürkütücü olduğunu söyledi.

ANKARA (AA) - ABD basınına açıklamalarda bulunan Tim Howard, 2014 Dünya Kupası ikinci turunda Belçika'ya uzatmalarda 2-1 kaybettikleri maçta sergilediği başarılı performansın ardından ABD Başkanı Barack Obama 'nın kendisini tebrik ettiği telefon konuşmasını değerlendirdi.

Obama ile yaptığı konuşmanın kendisi için "büyük bir an" olduğunu belirten Howard, "Tabii ki konuşmanın yapılacağından önceden haberdar edildik. Takım patronunun konuşmak için size gelip '5 dakika içinde yanımda ol" demesi gibi bir durum. Üzerine söyleyecek sözünüz olamaz. Sonuçta ABD Başkanı her gün sizi aramaz. O an sadece başkana aptalca bir şey söylememeye çalışıyorsunuz, çünkü asla unutulmayacağı için böyle bir şey yapmak istemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Manchester United'da forma giydiği sürede teknik direktörlüğünü yapan Sir Alex Ferguson ile aralarında geçen konuşmaları, Obama ile yaptığı telefon konuşması ile karşılaştıran ABD'li kaleci, "Kızgın durumdaki Ferguson'ın size telefon etmesi ya da onunla soyunma odasında yüzleşmeniz, ABD Başkanı ile konuşmaktan daha ürkütücü diyebilirim. Ferguson'ın size kızmış olması muhtemelen dünyadaki en kötü şeydir" değerlendirmesinde bulundu. (AA)