Hublot'un Galatasaray için ürettiği saat

Hublot'un Galatasaray için ürettiği saat
Hublot'un Galatasaray için ürettiği saat
İsviçre'nin ünlü saat üreticilerinden Hublot tarafından Galatasaray için sınırlı sayıda üretilen özel saatlerin tanıtım yapıldı.

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen tanıtımda, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar, Hublot Satış Müdürü David Camba ve D Saat Operasyon Müdürü Özhan Bayazıtoğlu hazır bulundu.

Lutfi Arıboğan yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 yıldır süren bir çalışmanın ürünü olarak Hublot ile işbirliğine gittiklerini aktararak, "Galatasaray için sınırlı sayıda özel ve değerli saatler üretecekler. Firmanın Avrupa'da ve dünyada bir çok büyük takım ile yıldız sporcuya, teknik adama yaptığı uygulama, bundan sonra Galatasaray için aynı şekilde devam edecek. Bu birlikteliğin Galatasaray markasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

ACAR: GALATASARAY'LA ÇALIŞMAK BİR GURUR KAYNAĞI

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar konuşmasında, 8 farklı sektörde faaliyet gösterdiklerini söyledi.  D Saat ve Mücevherat firmasının da lüks perakende alanında faaliyet gösteren bir yatırımları olduğunu dile getiren Acar, "Bu şirketimiz, Hublot'un Türkiye temsilciliğini yapmakta. Hublot, bir dünya markası. Aynı zamanda spora ve futbola çok önem veriyor. Başarılarıyla dünyada adını duyurmuş, uluslararası arenada bayrağımızı gururla taşıyan çok değerli kulübümüz Galatasaray'la bir çalışma içinde olmak da bizim için ayrı bir gurur kaynağı" ifadelerini kullandı.

Hublot'un "King Power" modelinden sınırlı sayıda saatler üreteceklerini aktaran Acar, "Titanyum modelinden 100 adet üretilecek. Altın saatin ise tek olarak üretimi gerçekleştirilip, açık artırma ile tüm geliri Galatasaray Kulübü'ne kalacak şekilde satışa çıkarılacak. Fiyatı nerelere çıkar bilemiyorum ama çok önemli bir Galatasaraylının yine çok önemli bir bedel ödeyerek almasını bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.    

Acar, titanyum saatlerin 27 bin İsviçre Frangı bedelle, yaklaşık 65 bin liraya satışının yapılacağını aktarırken, Fenerbahçe ile başladıkları projede Galatasaray'ın ardından Beşiktaş 'ın da yer alacağını ve önümüzdeki günlerde benzer bir tanıtım gerçekleştireceklerini vurguladı.

Hublot Satış Müdürü David Camba ise açıklamasında, projeyi "Hublot futbolu seviyor" sloganıyla hayata geçirdiklerini die getirerek, şunları söyledi:
"Futbolla olan işbiriliğimize, 2005 yılında İsviçre Milli Takımı'ya başladık. Daha sonra Bayern Münih, Manchester United, Juventus, Paris Saint Germain gibi çok önemli kulüplerle, Pele, Radamel Falcao, Jose Mourinho gibi önemli isimlerle devam ettik. Yavaş yavaş kendi bünyemizde bir futbol dünyası oluşturmaya başladık. Ama bu ailenin içinde futbola çok önem veren bir ülke eksik kalmıştı. Türkiye ile bu eksiği de tamamladık. Türkiye'de kulüplerle işbirliği yapmak çok önemliydi. Avrupa'da insanlara Türkiye ile ilgili bir şey sorarsanız, ilk olarak size Boğaziçi'nden, kebaptan bahsedeceklerdir. Sonrasında ise bayanlar Kapalı Çarşı'dan, erkekler ise Galatasaray'dan söz edeceklerdir. Galatasaray, Avrupa'da Türkiye'den çıkmış en bilinen futbol kulübü."

Öte yandan, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurul sonrası kendisinin görevinde kalıp kalmayacağı yönündeki bir soru üzerine, "Galatasaray, son 2 yılda hem sportif hem de idari alanda önemli şeyler yaptı. Ara dönemdeyiz. Planlanmamış bir süreci yaşıyoruz. Önümüzde bir genel kurul ve iki önemli başkan adayı var. Biri kazanacak. Sonrası için bakmamız lazım. Galatasaray'da devamlılık esastır. Kimin ne görev yaptığı da önemli değildir. Yeni dönemin başarılı olmasını diliyorum" yanıtını verdi. (AA)