Hükmen yenik sayılan Fener oldu

2-2 berabere kaldıkları maçta, rakipleri Sivasspor'un 'esami listesi'nin dışında oyuncu oynattığı gerekçesiyle hükmen mağlup edilmesini isteyen Fenerbahçe, beklemediği yerden darbe yedi ve voleybolda 'hükmen yenik' sayıldı.

İSTANBUL - 2-2 berabere kaldıkları maçta, rakipleri Sivasspor'un 'esami listesi'nin dışında oyuncu oynattığı gerekçesiyle hükmen mağlup edilmesini isteyen Fenerbahçe, beklemediği yerden darbe yedi ve voleybolda 'hükmen yenik' sayıldı. Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fenerbahçe ile Dicle Üniversitesi arasında 1 Mart Perşembe günü oynanan Bayanlar Birinci Ligi Final Grubu maçında dört yabancı oyuncusunu aynı anda oynatan Sarı-Lacivertlileri hükmen yenik sayıp, 1 puanını sildi ve Dicle Üniversitesi'ne de 3 puan eklenmesine karar verdi.
Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, karara gerekçe olarak söz konusu olan karşılaşmanın ikinci setinde Sarı-Lacivertli ekibin, oyun alanında üç yabancı uyruklu oyuncu ile yer alırken dördüncü yabancı uyruklu oyuncusunu da sahaya sürmesi gösterildi. (Spor Servisi)