Huntelaar böyle istedi

Huntelaar böyle istedi
Huntelaar böyle istedi
Hollanda'nın, 2014 Dünya Kupası'nda Meksika'yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselmesine geniş yer veren ülke basını, galibiyette en önemli rolün Huntelaar'a ait olduğu görüşünde birleşti.

LAHEY - Ülkede büyük sevinç yaşanırken, Klaas Jan Huntelaar'ın fotoğraflarını manşete taşıyan medya organları, oyuna sonradan girerek Wesley Sneijder'a asist yapan ve penaltıyı gole çeviren futbolcuyu, galibiyetin mimarı ilan etti.

NOS, "Portakallar Meksika'yı son anda geçti" başlığıyla verdiği haberde, çeyrek finale giden yolun oldukça heyecanlı olduğuna dikkati çekti. Hollanda 'nın, son dakika golleriyle elenmekten kurtulduğuna değinilen haberde, başarıda başrolü Huntelaar'ın oynadığı kaydedildi.

Ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf, "Klaas üst patron" ve "Turuncuların mucizevi kaçışı" başlığını kullanırken, Sneijder ve oyuna sonradan dahil olan Huntelaar'ı 'kurtarıcı' olarak ilan etti. "Dikkatli Sneijder ve soğuk kanlı Huntelaar sayesinde maçın son 5 dakikasında imkansız gibi görünen başarıldı" ifadelerini kullanan gazete, Hollanda'nın artık çeyrek finaldeki rakibini beklemeye başladığı vurguladı.

"Kral Klaas" ve "Turuncular çeyrek finalde" başlıklarını kullanan AD gazetesi, Hollanda'nın, elenmek üzereyken Meksika'yı son anda mucizevi bir şekilde yenerek tur atladığını yazdı. Meksika'nın maçta daha tehlikeli ataklar geliştirdiğine yer verilen haberde, "Hollanda 11'i, Meksika karşısındaki maçın son anlarında acil çıkıştan kurtuldu" şeklinde yazıldı.

De Volkskrant gazetesi de galibiyette takım ruhu ve mücadelenin etkili olduğunu kaydetti.

Bu arada Hollanda-Meksika maçını ülkede yaklaşık 8 milyon kişinin televizyondan izlediği belirtildi. (AA)