Huntelaar kararını verdi

Huntelaar kararını verdi
Huntelaar kararını verdi
Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Schalke 04'ün Hollandalı yıldızı Klaas Jan Huntelaar, yeni teknik direktörün kendisini ikna ettiğini belirterek, "Yeni sezonda daha fazla forma şansı bekliyorum" dedi.

Klaas Jan Huntelaar, yeni sezon öncesi Roberto Di Matteo'nun yerine göreve getirilen teknik direktör Andre Breitenreiter'e övgüler yağdırdı. Geçen sezon Paderborn'u çalıştıran Andre Breitenreiter'dan duyduğu memnuniyeti dile getiren yıldız golcü, 41 yaşındaki çalıştırıcıya güvenilmesi gerektiğini söyledi.

Galatasaray'da yolcular belli oldu!

Sport Bild'e konuşan Hollandalı futbolcu, "Breitenreiter'ın yapabileceklerini göstermesi için ona zaman verilmesi gerekiyor. Bu Schalke için çok iyi olur. Kulüp bir çizgide devam etmeli. Büyümek için tek yol bu. Bunun en güzel örnekleri Barcelona ve Bayern Münih. Yıllardır aynı sistem üzerinde devam ediyorlar. Ya da Borussia Monchengladbach'tan Lucian Favre'ye bakın. Wolfsburg'tan Dieter Hecking, Werder Bremen'den Thomas Schaaf hepsi güzel örnekler" dedi.

Yeni sezonda daha fazla şans beklediğini belirten Huntelaar, " Ünlü bir isim olması her şey demek değildir. Geçmişte bütük antrenörle çalıştık, ama işe yaramamıştı. Önemli olan Breitenreiter'ın patron olması ve ondaki liderlik özellikleri. İlk izlenimlerime göre beni ikna etmeyi başardı. Onunla çalışacağıma eminim" açıklamasını yaptı. (Sporx.com)

'Galatasaray'ın sağ beki Dany Alves olacaktı'