Hüseyin Beşok'a Roma kancası

İtalya Basketbol Birinci Ligi takımlarından Roma'nın, Maccabi Elite Tel Aviv'de oynayan milli basketbolcu Hüseyin Beşok'u transfer etmek için görüşmelere başladığı iddia edildi.

ROMA / İSTANBUL - İtalya Basketbol Birinci Ligi takımlarından Roma'nın, Maccabi Elite Tel Aviv'de oynayan milli basketbolcu Hüseyin Beşok'u transfer etmek için görüşmelere başladığı iddia edildi. La Gazzetta dello Sport Gazetesi'nde yer alan haberde, gelecek sezon ilk kez Erkekler Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olan Roma'nın, Daniel Santiago'yu gitmesiyle boşalan yeri Hüseyin Beşok ile doldurmak istediği ve gerek Türk basketbolcu gerekse İsrail takımıyla görüşmelerin yürütüldüğü ifade edildi.
Haberde, Hüseyin'in Efes Pilsen'deki yüksek performansını tam olarak İsrail ekibine taşıyamadığı değerlendirmesi yapıldı. Bu arada Oregon Cantu'nun da Darüşşafaka'da oynayan Vincent Jones ile ilgilendiği belirtildi. Makedonyalı emektar basketbolcu 34 yaşındaki Petar Naumoski ise geçen sezon formasını giydiği Pippo Milano ile gelecek sezon için de anlaştı.
B Milliler Almanya'da
Türkiye B Milli Basketbol Takımı, Estonya, Almanya ve Rusya'nın yer alacağı uluslararası dörtlü turnuvaya katılmak üzere Almanya'ya gitti. A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Aydın Örs, B Milli Takım'da, A Milli Takım kadrosuna giremeyen, fakat girme olasılığı bulunan yetenekli gençlerin bulunduğunu belirterek, "Amacımız gençlerin önünü açmak ve onlara uluslararası alanda tecrübe kazandırmak, neler yapabileceklerini görmek. Bu oyuncular takımlarında fazla görev alamayan gençler. Özellikle Birinci Lig'deki gençlerin çok azı istenilen dakikada oyunda kalabiliyor. Ayrıca maç tecrübesi de kazanmalarını sağlamak istiyoruz. 8-9 Temmuz'da A Milli Takım'ın İsveç kadrosunu açıklayacağız. B Milli Takım'dan aday kadroya katılabilecek olup olmadığını göreceğiz. Şu anda belirlenmiş bazı isimler var ama onu haftaya açıklayacağız. A takımın iskelet kadrosu var. En büyük avantajımız çok genç bir kadro. Yaş ortalaması 24 olan bir takım. B takımdan A takıma 4-5 oyuncu alabiliriz" diye konuştu. (Spor Servisi)