'Hüseyin Göçek uyumamıştır'

'Hüseyin Göçek uyumamıştır'
'Hüseyin Göçek uyumamıştır'
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, 3-1 kaybettikleri Bursaspor maçını yöneten hakem Hüseyin Göçek'i sert sözlerle eleştirdi.

ANKARA - İlhan Cavcav, Spor Toto Süper Lig'de dün 3-1 yenildikleri Bursaspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bursa'da sahada iki gerçek futbol takımı, tribünlerde gerçek taraftar olduğunu ifade eden Cavcav, "Ama sahada hakem göremedim. Sarı-siyah formalı bir adam gördüm. Adı da Hüseyin Göçek'miş. Ama ben onun hakem olduğunu sanmıyorum" diye konuştu.

Karşılaşmada Gençlerbirliği 1-0 öndeyken açık bir çelme hareketiyle kırmızı-karalı futbolcunun düşürüldüğünü savunan Cavcav, "Kendisi 10 metre uzaklıkta. Yardımcısı 5 metre ötede. Birbirlerine bakıyorlar. Düdüğü çalmaya cesareti yok. Sonra Belluschi tabanıyla Uğur'a tekme atıyor. Ayağında öyle iskarpin yok futbolcuların. O tekmeyi iskarpinle atsan acıdan duramaz karşındaki. Adam altı demir çivili kramponla Uğur'un bacağına basıyor. Göçek yine bakıyor" dedi.

"Kırmızı göstermesi için ne yapacak. Korner direğini alıp kalbine mi saplayacak, kale direğiyle kafasını mı ezecek" ifadelerini kullanan Cavcav, şöyle devam etti:
"Televizyonda tekrar izledim, gözlerimi kapattım, içim kaldırmadı. Eğer sen o pozisyona, o tekmeye kırmızı kartı göstermiyorsan hakem değilsin. 'Futbolu bıraksın, boks hakemi olsun' diyeceğim ama o pozisyon hiçbir sporda cezasız kalmaz. Şimdi kimse 'bu kadar da değil' demesin. Merak eden açsın seyretsin. Hüseyin Göçek, Gaziantepspor ile yaptıkları maçta da kasıtlı tekmeyi görmemiş. Kendisini affettirsin diye Bursaspor maçına atamışlar. Buradan Merkez Hakem Kurulu'na söylüyorum. Sakın bize bunu yapmasınlar. Hüseyin Göçek'in Gençlerbirliği maçında bırakın sahada görmeyi, adını bile duymak istemiyorum."

"ÖNCE KÜFRÜ YEDİ, SONRA BİZİ"
Gençlerbirliği'nin altyapıya verdiği öneme dikkati çeken Cavcav, "Biz dişimizden, tırnağımızdan artıracağız, genç çocuklara yatırım yapacağız, sahaya yedi tane altyapı oyuncusuyla çıkan bir takım haline geleceğiz, sen bizi bir maçta harcayacaksın. 40 yıllık emeğimiz Göçek'in bir kötü gününe kurban gidecek. Böyle adalet olmaz" şeklinde konuştu.

Karşılaşmalardan önce hakemlere haksızlık yapmamaları için futbolcuları uyardığını vurgulayan İlhan Cavcav, şunları söyledi:
"Ben çalışacağım, futbola değer kazandıracağım, futbolcu yetiştireceğim, sen gelip bir maçta bütün emeğimi heder edeceksin. Doksan dakika bağırdılar, küfür ettiler, korkusundan kartı çıkaramadı, penaltıyı gösteremedi. Önce küfrü yedi, sonra bizi. Böyle hakemlik yaparsan her maç sana küfredeler ki kart gösteremeyesin, penaltı veremeyesin. Geceden beri uyumuyorum. Umarım Göçek de uyumamıştır. Dün uyumuşsa da bu gece uyuyamasın." (AA)