Hüseyin o bereyi eskiden de takıyormuş

Gazeteci Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın cinayet sırasında taktığı 'beyaz bere' bazı çevrelerde moda haline gelirken dünkü Sabah'ta ilginç bir haber vardı: 'Beyaz bereli Hüseyin'.

TRABZON - Gazeteci Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın cinayet sırasında taktığı 'beyaz bere' bazı çevrelerde moda haline gelirken dünkü Sabah'ta ilginç bir haber vardı: 'Beyaz bereli Hüseyin'. 'Foto haber' tarzındaki haberde Trabzonspor'un kaptanı Hüseyin Cimşir'in, idmana 'beyaz bere'yle çıktığı vurgulanıyordu.
Milli oyuncu haberi, Fanatik yazarı Ergun Ata'ya "Tam bir komedi. Türk basını buysa yandık" sözleriyle değerlendirse de olayın iki boyutunu da ortaya koymak gerekiyor. Elbette Sabah'ın haberi, (olayın içyüzünü öğrenecek kadar kaynakları varken) Hüseyin'i dolaylı olarak Ogün Samast'a destek vermekle suçluyor. Ancak bir gerçek var ki cinayet nedeniyle Trabzon şehri son dönemde hararetli tartışmaların merkezi ve kentin en önemli ilgi odaklarından biri de futbol takımı (özellikle Kayserispor maçında açılan pankartlar). Bu durumda Bordo-Mavili takımın kaptanının daha dikkatli olması gerekirdi.
Olayın içyüzüne gelince; bu bereler Trabzonspor'un sponsor forması Puma tarafından Bordo-Mavili takıma Hrant Dink cinayetinden önce dağıtılmış. Trabzonspor'un Antalya kampında (yanda fotoğrafını gördüğünüz) birçok futbolcu bu berelerle yeni sezona hazırlandı. O yüzden Hüseyin'in bu bereyi takmasında art niyet aramamak gerekiyor ama yine de milli futbolcudan da asgari dikkat beklemek hakkımız değil mi? (Spor Servisi)