IAAF'ın karar günü: İstanbul mu Doha mı?

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), 2010 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği için adaylıklarını koyan İstanbul ve...

MONACO - Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), 2010 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği için adaylıklarını koyan İstanbul ve Katar'ın başkenti Doha arasındaki tercihini bugün yapacak ve kararını açıklayacak. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a bakılırsa İstanbul'un Doha'ya kıyasla birçok avantajı bulunuyor ve şampiyonanın ana merkezi olacağı açıklanan Sinan Erdem Spor Salonu'nun hâlâ inşaat halinde bulunması dezavantaj teşkil etmiyor.
Bugün yapacakları 20 dakikalık sunumun çalışmalarını tamamlayan Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de Türkiye'nin daha önce birçok kez Avrupa şampiyonalarına ev sahipliği yaptığını ve Doha karşısında bir adım önde bulunduğunu belirterek "Organizasyon bize verilirse ilk defa bir dünya şampiyonası düzenleyeceğiz. Böylece Türk atletizminin gelişiminde büyük bir adım atmış olacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)