İade-i itibar takımı

12 Şubat Çarşamba günü İzmir'de Ukrayna ile yapacağı özel bir maç yapacak olan Milli Takım'ın aday kadrosu açıklandı.

İSTANBUL - 12 Şubat Çarşamba günü İzmir'de Ukrayna ile yapacağı özel bir maç yapacak olan Milli Takım'ın aday kadrosu açıklandı. Teknik direktör Şenol Güneş, 30 kişilik aday kadroya Beşiktaşlı İbrahim Üzülmez'i ilk kez çağırırken, Dünya Kupası finalleri öncesi açıkladığı geniş kadrodan fazlalık nedeniyle çıkardığı Real Sociedad'dan Tayfun Korkut'u da yaklaşık yedi ay sonra yeniden davet etti.
Aday kadroda ayrıca, liglerin devre arasında yapılması planlanan, ancak son anda gerçekleştirilmeyen Dubai kampı aday kadrosuna çağrılan futbolculardan Beşiktaşlı Ahmet Yıldırım ve Tümer Metin, Gençlerbirliği'nden Deniz Barış ile Denizlispor'dan Mustafa Özkan da bulunuyor. Aday kadroda Galatasaray'dan 8, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan ise 5'er futbolcu yer aldı.
Aday kadroya çağrılan futbolcular şunlar: Tayfur Havutçu, İlhan Mansız, Ahmet Yıldırım, Tümer Metin, İbrahim Üzülmez (Beşiktaş), Bülent Korkmaz, Ergün Penbe, Ümit Davala, Hasan Şaş, Emre Aşık, Arif Erdem, Hakan Ünsal, Cihan Haspolatlı (Galatasaray), Deniz Barış (Gençlerbirliği), Rüştü Reçber, Abdullah Ercan, Fatih Akyel, Ümit Özat, Serhat Akın (Fenerbahçe), Fatih Tekke (Trabzonspor), Ömer Çatkıç (Gaziantepspor), Mustafa Özkan (Denizlispor), Zafer Özgültekin (Ankaragücü), Tugay Kerimoğlu (Blackburn Rovers), Alpay Özalan (Aston Villa), Emre Belözoğlu, Okan Buruk (Inter), Tayfun Korkut, Nihat Kahveci (Real Sociedad), Yıldıray Baştürk (Bayer Leverkusen). Aday kadro, 10 şubatta İstanbul'da toplanacak. (Spor Servisi)