İbrahim 1 ay üzülecek

Beşiktaş'ta, Denizlispor ile yapılan lig maçında Ali Tandoğan'ın darbesiyle sol elmacık kemiği kırılan İbrahim'in dört hafta sonra sahalara dönebileceği açıklandı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta, Denizlispor ile yapılan lig maçında Ali Tandoğan'ın darbesiyle sol elmacık kemiği kırılan İbrahim'in dört hafta sonra sahalara dönebileceği açıklandı. İbrahim, "Ali'nin yaptığı futbol sahalarında yeri olmayan bir hareket. Kendisi için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi. Yine Denizlispor maçında aldığı darbe ile burnu kırılan Ahmet Yıldırım ise kendi isteğiyle ameliyat olmadı. Pancu ise Malatyaspor maçında forma giyebilecek.
Beşiktaş Asbaşkanı Kıvanç Oktay, Denizlispor ile yaptıkları maçta İbrahim ve Ahmet Yıldırım'ın, rakip oyuncular tarafından topsuz alanlarda sakatlanmalarına sert tepki gösterdi. Oktay, Denizlispor'un adeta savaş yapar gibi oynadığını savunarak, "Rakiplerimiz bizimle normal bir futbol maçı oynar gibi oynamıyor. Bundan sonraki karşılaşmalarda Beşiktaş'a zarar vermek için oynuyor. İki futbolcumuz pozisyon gereği olmayan sakatlıklar yaşadı. Rakibin amacı, maçı kazanmak değil, Beşiktaş'ı sonraki maçlarda bazı oyuncularından yoksun bırakmaktır" diye konuştu.
Maç yaptıkları rakiplerine birileri tarafından motive edici şeyler yapıldığını öne süren Kıvanç Oktay, şöyle devam etti: "Durum 2-0'ken, doğrudan futbolcu sakatlamaya gidiliyorsa, kafa atılıyorsa bunun altında başka şeyler vardır. Buna ister teşvik primi deyin, ister de ekstra motivasyon. İbrahim'e nasıl bir hırsla kafa atıldığını anlayamıyorum. Doktorlar, İbrahim'in ucuz kurtulduğunu söylüyor. Allah korusun, beynine de bir zarar gelebilirdi. Nouma bunları yapsa yer yerinden oynardı. '10 maç ceza verelim, asalım' denirdi. Maalesef Beşiktaşlıların en ufak hareketleri büyütülürken, bize karşı yapılanlar hep gözardı ediliyor."