İbrahim Akın'a ağabey tavsiyeleri

Disiplinsiz davranışları nedeniyle Kazak Kaisar takımıyla yapılan maçtan sonra kadro dışı bırakılan genç futbolcu İbrahim Akın, Beşiktaş'ta gündemini koruyor.

İSTANBUL - Disiplinsiz davranışları nedeniyle Kazak Kaisar takımıyla yapılan maçtan sonra kadro dışı bırakılan genç futbolcu İbrahim Akın, Beşiktaş'ta gündemini koruyor.
Antrenman sırasında basın mensuplarıyla konuşan idari menajer Ali Gültiken, kadro dışı bırakılan İbrahim Akın'ın kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu, bu futbolcuyu kaybetmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Gültiken, "Çalışma kuralları açısından oyuncuların bazı şeylere uyması gerekiyor. Hocamız '15.00'te gel' diyorsa, oyuncumuz buna uymak mecburiyetindedir" diye konuştu.
Takım kaptanlarından İbrahim Toraman ise şunları söyledi: "İbrahim'e tüm takım olarak çok destek oluyoruz. Ben kaptan olduğum için onunla sürekli konuşuyorum. Çok yetenekli ve çok kaliteli bir futbolcu ama artık onun Beşiktaş'a bir şeyler vermesi gerekiyor. Sonuçta artık genç oyuncu
değil. Üç yıldır bu formayı giyiyor ve bu forma Beşiktaş forması. Bunu unutmaması ve ona göre hareket etmesi lazım. İbrahim Akın'ın daha özverili olması lazım."
Öte yandan Beşiktaş, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını dün sürdürürken milli takım kampından dönen Vedran Runje sol dizinden sakatlandı. Çalışma sırasında ayağını ters basan Hırvat kaleci antrenmanı yarıda bırakarak tesislere girdi. Runje'nin durumu kontrollerden sonra netlik kazanacak. Siyah-Beyazlı ekipte kısa süreli aralıklarla Bobo, Mustafa Doğan ve İbrahim Üzülmez sakatlanmıştı. (Spor Servisi)