'İbrahim at yarışına önem veriyor'

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, süresiz kadro dışı bırakılan İbrahim Akın'ı sert biçimde eleştirdi. Genç oyuncuya daha önce dört kez şans verdiğini söyleyen Fransız çalıştırıcı "Ben bir eğitimciyimdir.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, süresiz kadro dışı bırakılan İbrahim Akın'ı sert biçimde eleştirdi. Genç oyuncuya daha önce dört kez şans verdiğini söyleyen Fransız çalıştırıcı "Ben bir eğitimciyimdir. Böyle durumlarla çok karşılaştım ve hep başarılı olmuştum. Olay biraz üzücü" dedi.
Tigana, genç oyuncuya Kazak takımı Kaisar'la oynanan maç sonrasında, niye oyundan alındığını söylemeye hazırlandığını ama İbrahim'in stadı terk etmeyi tercih ettiğini belirterek şunları söyledi: "Maçtan sonraki gün özel bir antrenman hazırladım. Maçın kasedini aldırdım. Onun yaptığı yanlışları göstermek için özellikle yaptırdım kasedi. Pazartesi günkü Gençlerbirliği maçına onu hazırlamak için yanlışlarını gösterecektim. Ama ne yazık ki gelmedi. Şimdi tabii ki, ben de diğer oyuncularımla Beşiktaş için mücadele eden, savunan oyuncularımla devam etmek durumundayım."
İbrahim Akın için "Herhalde kendisinin en önem verdiği şey at yarışları" yorumunu yapan Tigana, İbrahim'in esasında çok kaliteli ve iyi bir oyuncu olduğunu ifade ederek, "Kötü bir çocuk olduğunu da düşünmüyorum. Ama mutlaka halletmesi gereken bir takım sorunları var" dedi.
Kariyerinde bir ilk yaşandı
Fransız teknik adam, "İstediğiniz kadar konuşun, bazen sizi dinlemeyen oyuncular olur. Ben antrenörlük hayatımda bu tip nedenle hiçbir zaman kadrodan oyuncu çıkarmadım. Bu tercihimle de hep kazandım
oyuncuları. Ama İbrahim Akın, ne denediysem düzelmek için çaba göstermedi" diyerek sözlerini tamamladı.
Bu arada UEFA Başkanı Michel Platini, yakın arkadaşı Jean Tigana'nın sezon sonu Türkiye'den ayrılarak, UEFA için çalışacağı yönündeki haberleri yalanladı. (Spor Servisi)