İbrahim Hacıosmanoğlu kararını verdi!

İbrahim Hacıosmanoğlu kararını verdi!
İbrahim Hacıosmanoğlu kararını verdi!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçiminde Yıldırım Demirören'i desteklediği için camiadan ağır tepkiler alan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, güven tazelemek için olağanüstü kongre kararı aldı. "Yeniden aday olmayı düşünmüyorum" diyen Hacıosmanoğlu, Haluk Ulusoy aleyhinde de çok sert açıklamalar yaptı.

TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören'e verdiği destek nedeniyle Trabzonspor camiasında sert eleştiriler yöneltilen İbrahim Hacıosmanoğlu, TRT Spor 'da katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NTV Spor'da yer alan habere göre; TFF yönetimine sadece Trabzonspor’u değil, Anadolu takımlarının da haklarını koruyacak adamlar koyduklarını belirten Hacıosmanoğlu, "Demirören’e destek vermemiz, TFF’ye adam koydurmamız namus davamızı sattığımız anlamına gelmiyor. Bazı kendini bilmezler anlamadıkları için bize tepki gösteriyor. Yönetime soktuğumuz insanlar da bizim düşüncemizde olan insanlar. Yaşanan haksızlıklar için orada olacaklar" diye konuştu.

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Daha önce yaptığı kongre çağrısına açıklık getiren Hacıosmanoğlu, "Ne olur bilinmez ama kongre kararı alırsak yeniden aday olmayı düşünmüyorum. Yıldırım Demirören’i destekledim ama oy kullanma işlemi başlamadan salondan çıktım. Biz yönetime geldikten sonra yerel medyanın beslenmesi kesildi. O yüzden onları dikkate almıyorum" ifadelerini kullandı.

Şike davasının kendilerinin namus davası olduğunu kaydeden TRabzonspor Başkanı, "İki adam koydurduk diye davamızdan vazgeçtiğimizi söylemek aptallıktır. Alacağımız parayı TFF’den erken almış olabiliriz ancak ayrıca bir para almadık" dedi.

"HALUK ULUSOY'A HİÇBİR ZAMAN DESTEK VERMEM"

TFF seçiminde yeterli sayıda imza toplayamadığı için başkan adayı olamayan Haluk Ulusoy'u neden desteklemedikleri konusunda ise Hacıosmanoğlu, "Diğer adaya neden destek vermediğimizi kendileri de çok iyi biliyor. Haluk Ulusoy, 1 sene önce benim gitmem için imza kampanyası başlatmıştı. Destek vermem mümkün değildi. Yoksa Trabzonlunun, Trabzonluya destek vermemesi mümkün değil. Haluk Ulusoy’a hiçbir zaman destek vermem" şeklinde konuştu.