İbrahim Hacıosmanoğlu söz verdi

İbrahim Hacıosmanoğlu söz verdi
İbrahim Hacıosmanoğlu söz verdi
Bordo-mavililerde Mehmet Ekici ile Erkan Zengin arasında yaşanan yumruk krizine Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu el koydu.

TRABZON - İstanbul ’da Mehmet Ekici ile görüşen İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, başarılı futbolcuya gerekenin yapılacağı sözünü vermesi üzerine kriz şimdilik rafa kalktı.

Trabzonspor’un 26 Eylül’de deplasmanda oynadığı Osmanlıspor maçının ardından soyunma odasında Erkan Zengin’in Mehmet Ekici’ye yumruk atmasıyla patlak veren krizde duruma Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu el koydu. Erkan Zengin’e herhangi bir ceza verilmemesi durumunda takımdan ayrılmaya kadar gidecek bir sürecin başlayacağını belirten Mehmet Ekici, Trabzon’a çağırdığı babası ve menajerini dün Sportif Direktör Süleyman Hurma ile görüştürdü. Bu görüşmeden umduğu sonucu alamayan Ekici, öğle saatlerinde Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmek üzere İstanbul’a gitti. Mehmet Ekici’nin İstanbul’a uçtuğu sıralarda, kulübün resmi sitesinden Erkan Zengin’in özür açıklaması yayınlandı.

BAŞKAN’LA YEMEK

Uçaktan inince açıklamayı gören ve bir nebze yumuşayan Mehmet Ekici, dün akşam da İstanbul’da Başkan İbrahim Hacıosmanoglu ile akşam yemeği yedi. Menajeri ve babasının da bulunduğu yemekte Başkan Hacıosmanoğlu’na süreçle ilgili rahatsızlıklarını ilettiği öğrenilen Mehmet Ekici’nin, kendisine sahip çıkılmadığını söylediği belirtildi.

Mehmet Ekici’nin, “Trabzonspor’u ve taraftarını çok seviyorum. Bu kulüpte kalmak, büyük hizmetler yapmak isterim. Amacım buradan İstanbul’a gitmek değil, Avrupa ’nın büyük kulüplerinde oynamak. Erkan abi olaydan sonra benden özür dileseydi emin olun sorun çıkarmazdım. Ancak hem özür dilenmedi hem de kulübün bana sahip çıkmamasına kırıldım. Olayın üzeri resmen kapatılmaya çalışıldı. Kesinlikle bir yaptırım olmasını bekliyorum. Eğer bu tür bir girişim olmazsa devre arası bırakın beni gideyim. Kesinlikle ayrılmayı düşünüyorum. Kendimi sahipsiz hissettim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

"GEREKENİ YAPACAĞIM"

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Mehmet Ekici’nin bu ifadeleri üzerine konuyu kesinlikle çözeceğinin güvencesini verdiği ve “Böyle tatsızlıklar yaşanabilir. Buna sebep olanlar da cezalandırılır. Sen takım için önemli bir futbolcusun. Şimdi Trabzon’a git ve antrenmanlarına devam et. Ben de konuyla ilgili gerekeni yapacağım” dediği belirtildi.

Yemekten ayrıldıktan sonra Mehmet Ekici’nin ailesi ve menajeriyle bir değerlendirme yaptığı ve Trabzon’a dönüp antrenmanlarına devam edeceği öğrenildi. Ömür AVCI (DHA)