İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan radikal karar

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan radikal karar
İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan radikal karar
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Kasti hakem hatası görürsem, takımı sahadan çekeceğim" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Cumartesi günü Fenerbahçe ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda karşılaşacak olan Trabzonspor, zorlu mücadelede aleyhlerine kasti hakem hatası yaşanması durumunda, takımı sahadan çekme kararı aldı.  

Fanatik'in haberine göre; Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dev maça iki gün kala aldıkları kararı açıkladı. Hacıosmanoğlu, "Bu sene hakemler yüzünden 15 puan kaybettik. Resmen 15 puanımız çalındı. Fenerbahçe maçında çok kararlıyım. TFF Başkanı ve MHK Başkanı ile de çok açık şekilde konuştum ve bu kararımı onlara da söyledim. Maç esnasında bir tane kasti hakem hatası görürsem, takımı sahadan çekeceğim" ifadesini kullandı.

Cardozo'nun gözü Şota'nın rekorunda


"TRABZON KİMSEYE YEM OLMAZ"

İbrahim Hacıosmanoğlu şöyle devam etti: "Kasti bir hakem hatasıyla yenilmektense hükmen mağlubiyet almayı tercih ederim. Trabzonspor çok büyük bir camiadır kimseye yem olmaz. Bu kadar para harcadık, çok iyi bir kadro kurduk, önümüze büyük hedefler koyduk. Birkaç hakem yüzünden bu hakkımızı kimseye yedirmeyiz. TFF Başkanı, MHK Başkanı... Hepsinin haberi var. Kararımı uygulamakta çok kararlıyım."

"AYRIMCILIK ORTADA"

"Halen hak mahrumiyeti cezam var. Bu nedenle maçı izlemeyeceğim. Ceza verdiklerinde itiraz edebilirdim ve ceza da büyük ihtimalle düşerdi. Ama ben savunma bile yapmadım, savunma yapmaya gerek görmedim. Trabzonspor da bu ülkenin takımı ama federasyon ve hakemlerin yaptığı ayrımcılık da ortada."

TEKNİK EKİBE BİLDİRECEK

Hacıosmanoğlu, takıma destek olmak için bu sabah Trabzon'a gitti. Başkan'ın bu kararını teknik ekip ve oyunculara da ileteceği öğrenildi. Hacıosmanoğlu'nun, tesislerde yapacağı konuşmada, "Çıkın cesurca oynayın. Alın terinizin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Çok kararlıyız" ifadelerini kullanacağı bildirildi.

Trabzonspor'da Bosingwa depremi