İbrahim Usta: Olaylar el altından basına sızdırıldı!

İbrahim Usta: Olaylar el altından basına sızdırıldı!
İbrahim Usta: Olaylar el altından basına sızdırıldı!
Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrasında hakemlere yönelik hareketleri ve hakaretleri nedeniyle 1.5 yıl hak mahrumiyeti cezası alan TFF Başkanvekili İbrahim Usta, TFF Yönetim Kurulu'na isyan bayrağı açtı.

RADİKAL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Gaziantepspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle, Trabzonspor'a verilen cezaları açıkladı.

"İSTİFA ETMEM İÇİN BU CEZA VERİLDİ"

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Gaziantepspor maçı sonrasında hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının statta 4 saat rehin tutulması nedeniyle verdiği cezalar futbol dünyasında büyük yankı yarattı.

Ceza alanlar arasında en çok dikkat çeken isim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 2 numaralı ismi olan başkanvekili İbrahim Usta oldu. PFDK'dan yapılan açıklamaya göre İbrahim Usta'ya, "hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakaretleri nedeniyle 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti' cezası verdi.

Usta'nın bu cezaya tepkisi çok sert oldu. Radyospor'a bir açıklama yapan İbrahim Usta, "Bu, hukuksuzca verilen bir ceza. Hukuk olmadığını gördük. Bana verilen cezayla TFF kendi kendini iş yapamaz hale getirdi. İstifa etmem için bana bu ceza verildi. Ancak ben istifa etmeyeceğim. Yaşanan olaylar daha bana sorulmadan el altından basına sızdırıldı. Bu konu hakkında gerekli açıklamalar yapacağım" dedi.