Ibrahimovic: Danimarka'yı emekliye ayırdım

Ibrahimovic: Danimarka'yı emekliye ayırdım
Ibrahimovic: Danimarka'yı emekliye ayırdım
Danimarka'yı eleyerek EURO 2016'ya katılma hakkı kazanan İsveç'in yıldızı Zlatan Ibrahimovic, maç sonrası gündem olacak açıklamalarda bulundu.

İsveç-Danimarka eşleşmesi öncesi rakipte kendisinin emekli olması yönünden açıklamalar olduğunu hatırlatan Zlatan Ibrahimovic, "Onlar beni emekli etmek istediler ama ben tüm Danimarka'yı emekliliğe yolladım" sözlerini kullandı.

EURO 2016'nın Ibrahimovic'in son turnuvası olup olmayacağı yönündeki soruya Zlatan, "Yazın oynanacak turnuvada benim açımdan sona erecek olan bir kader. Çoğu insan beni artık yaşlı ve zayıf görüyor ancak öyle değilim" yanıtını verdi.

İsveç'in dünyaca ünlü golcüsü, "Şu andaki duygularımı tarif edemiyorum. Play-off'a kaldığımızda çok konuşulduk eleştirildik. Hayal kırıklığı yarattığımız söylendi ama hala bir şansımız vardı. Danimarka'yla eşleştik. Daha önce onlara karşı kazanamamıştık. Ben gol dahi atamamıştım. Her şey aleyhimizeydi ama sabırlı kalmayı başardık. Ne istediğimizi biliyorduk. İstediğimizi elde ettik, Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandık" dedi.