Ibrahimovic özür diledi

Ibrahimovic özür diledi
Ibrahimovic özür diledi
Ligue 1 takımlarından Paris Saint Germain'de forma giyen Zlatan Ibrahimovic'in, deplasmanda 3-2 kaybedilen Bordeaux maçı sonrası Fransa hakkında söylediği hakaret içeren sözler tepki çekti.

PARİS - Zlatan Ibrahimovic, maç sonu küfürlü ifadeler kullanarak, "15 yıllık futbol kariyerimde böyle bir hakem görmedim. Böylesi bir ülke PSG'yi hak etmiyor" dedi. Görüntünün yayınlanması sonrası gelen tepkiler üzerine Ibrahimovic açıklama yapmak zorunda kaldı.

PSG'nin internet sitesinde açıklaması yayımlanan İsveçli oyuncu, kullandığı ifadelerde Fransa'yı ve Fransızları hedef almadığını söyledi. Ibrahimovic özür dilediği açıklamasında, "Başka bir şeyden değil sadece futboldan bahsettim. Maçı kaybettim ve bunu kabul ediyorum ancak hakemlerin kurallara uymamasını kabul edemem. Sözlerim amacını aştı" ifadelerine yer verdi.

Ibrahimovic'e tepki gösterenler arasında Gençlik ve Spor Bakanı Patrick Kanner ve aşırı sağcı Ulusal Cephe Lideri Marine Le Pen de yer aldı. Kanner, twitter üzerinden, futbolcuyu özür dilemeye davet ederek "Ibrahimovic'in üzüntüsünü dile getirmesi hakeme ve onu ağırlayan ülkesine hakaretlerini haklı gösteremez" mesajını paylaştı.

Marine Le Pen ise sosyal medyada yayımladığı mesajda, "Fransa'yı böyle değerlendiren insanlar ülkeyi terk etmeli" cümlesiyle tepkisini dile getirdi.

Ibrahimovic hakkında maçın hakemi Lionel Jaffredo'nun rapor hazırlaması halinde Fransa Futbol Federasyonu'nun konuyla ilgili soruşturma başlatması bekleniyor. (AA)