'Ibrahimovic, Türkiye'de gol kralı olur'

'Ibrahimovic, Türkiye'de gol kralı olur'
'Ibrahimovic, Türkiye'de gol kralı olur'
Trabzonspor forması giyen Erkan Zengin, İsveç Milli Takımı'ndan arkadaşı Zlatan Ibrahimovic'in Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'a gelmesi durumunda gol krallığını kimseye bırakmayacağını iddia etti.

STOCKHOLM - Erkan Zengin, EURO 2016 Elemeleri'nde Rusya ve Avusturya ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta açıklamalarda bulundu.

İsveç'in Türk asıllı futbolcusu Erkan Zengin, Zlatan Ibrahimovic'in basın toplantısında Türkiye 'den gelen transfer teklifleriyle ilgili soruya verdiği "onur duydum" açıklamasının hatırlatılması üzerine, yıldız golcünün ağzından bu tür kelimelerin çıkmasının kendisini sevindirdiğini ifade etti.

Ibrahimovic'in milli takım kampında transfer konusunu hiç konuşmadığını vurgulayan Erkan Zengin, " Beşiktaş , Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarını yakından tanıyor. Bu takımlardan birine gelmesi durumunda gol krallığını kimseye bırakmayacaktır" diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'in ilk iki haftasında Bursaspor ve Beşiktaş maçlarında attığı gollerle takımına katkı sağlayan Erkan Zengin, şu anda formunun zirvesinde olduğunu ve Rusya, Avusturya maçlarında şans verilmesi halinde gollerine İsveç Milli Takımı'nda da devam edeceğini belirtti.

Trabzonspor'un bu sezon iyi bir takım kurduğunu aktaran Erkan Zengin, 6 aylık bir adaptasyon sürecinden sonra bordo-mavili takıma alıştığını ve bunun da futboluna yansıdığını kaydetti. Ekip olarak çok koşup mücadele ettiklerini ifade eden 30 yaşındaki futbolcu, takımdaki arkadaşlık ve yardımlaşma ruhunun zirvede olduğunu sözlerine ekledi. (AA)