Ibrahimovic, Türkiye'ye geliyor

Ibrahimovic, Türkiye'ye geliyor
Ibrahimovic, Türkiye'ye geliyor
A Milli Futbol Takımımız, 24 Mart Çarşamba günü Zlatan İbrahimovic'li İsveç ile hazırlık maçında karşılaşacak.

Fransa'da 10 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Takımımız, 24 Mart Perşembe günü İsveç ile Antalya'da hazırlık maçı oynayacak.

Türkiye-İsveç karşılaşması, Ay-Yıldızlı ekibimizin geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete sunulan Antalya Stadyumu'nda oynayacağı ilk maç olacak.

2016 Avrupa Şampiyonası'na katılacak ülkeler arasında yer alan İsveç'in kadrosunda, Paris Saint Germain'in yıldızı Zlatan Ibrahimovic ile Trabzonsporlu Erkan Zengin de yer alıyor.

İSVEÇ'LE SON MAÇIMIZI 2014'TE OYNAMIŞTIK

İki ülke milli takımları bugüne dek 5'i resmi, 4'ü özel olmak üzere toplam 9 maç yaptı. Ay yıldızlılarımız bu karşılaşmalarda 3 galibiyet alırken, 4'ünde berabere kaldı, 2'sinde mağlup oldu. Her iki takım da 10'ar gol attı.

Türkiye ile İsveç, son olarak 5 Mart 2014'te başkent Ankara'daki 19 Mayıs Stadyumu'nda hazırlık maçında karşılaşmış ve ay-yıldızlılar Mevlüt Erdinç ile Olcan Adın'ın golleriyle müsabakadan 2-1 galip ayrılmıştı.

SONRAKİ RAKİP AVUSTURYA

Diğer yandan A Mili Takım, Mart ayındaki kamp dönemi içerisinde, İsveç karşılaşmasından sonra 29 Mart 2016 Salı günü Avusturya ile deplasmanda bir hazırlık maçı daha oynayacak.