İbrahimoviç: Utanç verici

İbrahimoviç: Utanç verici
İbrahimoviç: Utanç verici
PSG'nin İsveçli yıldızı Ibrahimoviç, futbol gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ANKARA - İspanyol basınına konuşan Zlatan Ibrahimovic, son kupa maçında Barcelonalı Lionel Messi'nin Getafe'ye attığı gollere dikkati çekerek, "Messi olağanüstü. Sadece video oyunlarındaki görülen harketleri yapabiliyor. Getafe'ye attığı ikinci gol olağanüstü ve büyüleyiciydi" dedi.

Hakan'a milyonluk sözleşme


Uzun süreli sakatlığının ardından Arjantinli oyuncunun futbola büyük bir arzuyla geri dönüş yaptığını belirten İsveçli golcü, "Onu izlemekten gerçekten büyük zevk alıyorum. Geri döndü ve başarıya aç görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Ligde 17 golle zirvede yer alan İbrahimoviç, yılın en güzel golüne verilen FIFA Puşkaş Ödülü'ne layık görülmekten gurur duyduğunu vurgulayarak, " İngiltere 'ye attığım rövaşata golü, ödüle gerçekten de layıktı. Farklı pozisyonlarda gol denemesi yapmak çok zordur. O şutta çok şanslıydım" şeklinde konuştu.

"TABİİ Kİ BREZİLYALI OLANI"

Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'na katılamamaktan yaşadığı hayak kırıklığının hala devam ettiğini söyleyen yıldız oyuncu, "Herkes öyle bir turnuvada oynamak ister. Brezilya'ya gidemememiz utanç verici çünkü bence futbolun beşiği orası. Her şey oradan geldi. Samba, yıldız oyuncu geleneği, kaliteli maçlar ve favori oyuncum Ronaldo... Tabii ki gerçek dahi Brezilyalı olanı. O bir efsane" ifadesini kullandı.

İbrahimoviç, FIFA tarafından Altın Top Ödülü'ne layık görülen Cristiano Ronaldo'nun da efsane oyuncular arasında yer aldığını sözlerine ekledi. (AA)

Barça'da Neymar krizi büyüyor