Ibrahimovic'in başı dertte

Ibrahimovic'in başı dertte
Ibrahimovic'in başı dertte
Bayern Münih Başkanı Rummenigge, Guardiola'ya hakaret ettiği gerekçesiyle Ibrahimovic'in cezalandırılması için UEFA'ya başvurdu.

ANKARA (AA) - Alman basınında yer alan haberlerde, Karl-Heinz Rummenigge'nin, Paris Saint Germain'in (PSG) santraforu Zlatan Ibrahimovic'in cezalandırılması için UEFA 'ya başvurduğu belirtildi.

Ibrahimovic'ten acımasız eleştiriler


İsveçli futbolcunun Pep Guardiola'ya hakaret ettiği gerekçesiyle başvuruda bulunduğunu belirten Rummenigge, "Aptallık, her insanın kişisel gelişiminde yaşadığı bir durumdur. Ibrahimovic'in durumunu da bu kapsamda ele alabiliriz" şeklinde konuştu.

Yaşanan olayların "sportmenlik dışı ve çok kaba" olarak niteleyen Rummenige, UEFA'nın gereken cezayı vereceğine inandığını söyledi. İspanyol teknik adam Pep Guardiola ise bu konuda şimdilik konuşmak istemediğini, ileriki dönemlerde açıklama yapabileceğini ifade etti.

Ibrahimovic, 2010'da Barcelona 'da çalıştığı Pep Guardiola hakkında, birkaç gün önce Alman basınından "Spiegel"e verdiği röportajda çeşitli ithamlarda bulunmuştu. İspanyol teknik adamı korkaklıkla suçlayan İsveçli futbolcu, röportajında Barcelona'dan ayrılma nedeni olarak Guardiola'yı göstermişti.

Milli oyuncu, 'Ben Zlatan' adlı otobiyografisinde de Guardiola'ya çeşitli suçlamalarde bulunmuştu.

Kaka ve Ibra'dan büyük zarar