İbre Yanal'ı gösteriyor

Fenerbahçe yönetimi, gelecek sezon için takımın başına geçirilmesi planlanan teknik direktör konusunda ikiye ayrıldı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, gelecek sezon için takımın başına geçirilmesi planlanan teknik direktör konusunda ikiye ayrıldı. Swissotel'de biraraya gelen Sarı-Lacivertli yöneticiler Luis Fernandez, Jean Tigana, Ersun Yanal, David O'Leary'yle yapılan görüşmeler, alınan teklifler ve transferlerin parasal boyutlarını konuştu. Son iki seçenek Fernandez ile Yanal olarak belirlendi. Yöneticilerin büyük çoğunluğu "Ersun Yanal bizden biri. Türk futbolunu ve futbolcusunu yakından tanıyor. Gelecek yabancı hoca öncelikle uyum sorunu yaşayacak" derken, Sadettin Saran'ın yabancı bir hocanın getirilmesinden yana olduğu öğrenildi. Yönetim en geç iki hafta içinde bu konuya netlik kazandırmak için kolları sıvadı.
Öte yandan yönetim, Ceyhun ve Hakan'ın, Beşiktaş maçı kadrosuna alınmama nedenlerini araştırırken Besçasnıh'ı göndermenin de planlarını yapıyor. Takıma katkı yapmadığı düşünülen Rus futbolcuyla üç yıllık sözleşme imzalanmıştı. Fenerbahçe, sezon sonunda bu futbolcuya bir talip çıkarsa hemen vermeyi ve en az zararla kurtulmayı düşünüyor.
Galibiyeti unuttular
Ligde aldığı kötü sonuçlarla altıncı sıraya inen ve UEFA Kupası'na da katılmasını tehlikeye sokan Fenerbahçe'de yeni hedef kalan 6 maçı da kazanıp, ligi iyi bir yerde bitirmek. 6 haftadır galibiyet yüzü göremeyen Sarı-Lacivertli ekip, cumartesi günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Samsunspor'u yenerek galibiyetle yeniden tanışmak istiyor.
Diğer taraftan, Antalya'da tatilini geçiren Fenerbahçe'nin eski hocası Werner Lorant, Türkiye'yi ve Türk insanlarını çok sevdiğini söyledi. Türkiye ile ilişkisini hiç kesmediğini vurgulayan Lorant, "Türkiye benim ikinci vatanım. Bundan sonra da geleceğim" diye konuştu. Werner Lorant'ın Türkiye'de menacerliğini yapacak olan Mustafa Üçüncü de, Lorant'ın Türkiye'de bir takımı çalıştırmak istediğini söyleyerek "Çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.