'İç saha avantajını kullanamadık'

'İç saha avantajını kullanamadık'
'İç saha avantajını kullanamadık'
Sahasında Torku Konyaspor ile 1-1 berabere kalan Gaziantepspor'da, teknik direktör Okan Buruk, golden sonra çok fazla atak geliştiremediklerini ve kendi sahalarına yaslandıklarını söyledi.

GAZİANTEP - Okan Buruk, özellikle karşılaşmanın ilk 30 dakikasında futbol adına güzel şeyler ortaya koyduklarını, bunun da kendilerine golle yansıdığını bildirdi. Bu dakikalardan sonra oyunun yönünün değiştiğini ifade eden Buruk, 30. dakikadan sonra özellikle ikinci topları almakta zorlandıklarını vurguladı.

Dört tane hücum gücü yüksek oyuncularla sahada yer aldıklarına dikkati çeken Okan Buruk, "Buna rağmen çok fazla atak geliştiremedik, kendi sahamıza yaslandık. 1-0'lık skoru korumaya gittik. Aslında ikinci golü bulabilirdik ama bu durum rakibimiz için de geçerli. Özellikle Hasan Kabze oyuna girdikten sonra oyun daha da değişti ve kontrolü kaybettik" diye konuştu.

Kazanmaları gereken bir maçı beraberlikle tamamladıklarını anlatan Buruk, sezon başından beri taraftar desteğinden yoksun olmaları nedeniyle iç saha avantajını kullanamadıklarını, bunun da takıma olumsuz yansıdığını kaydetti.

Okan Buruk, ilk 7 hedefleriyle ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi:
"Aslında arada puan durumu açısından sıkışan 4 takım var. Bunlardan birisi muhtemelen yedinciliği elde edecek. Biz de 7 takımdan birisi olmak istiyoruz. Bu iddiayı sürdürmek için yolumuza devam edeceğiz. İnşallah ligin kalan haftalarında puanlar alıp, bu hedefi yakalarız."

KONYASPOR CEPHESİ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise maçta Gaziantepsporlu taraftarların az olduğuna dikkati çekerek, kentin sahip olduğu potansiyele göre her zaman dolu statta oynamayı arzuladıklarını söyledi.

Karşılaşma öncesinde, maç sonrasındaki 3 sonuçtan ikisinin kendilerinin işe yarayacağını ifade ettiğini hatırlatan Kocaman, "Elbette ki galibiyet isterdik ama Gaziantep'ten bir puanla dönmek de güzel" dedi.

Son 5 haftadır geriye düşmeden gol bulduklarını anımsatan Kocaman, şöyle konuştu:
"Genelde goller anlatılırken basit bir gol yenildiği ifade edilir ama bizim yediğimiz gol hakikaten başarı dolu bir goldü. Bu son 5 haftadır hiç geriye düşmemiştik. Bu yüzden Chico'nun golünden sonra ne yapacağımızı şaşırdık. Daha fazla istekli görünüme sahip olan Gaziantepspor özellikle maçın başlarında iyi performans gösterdi ama bir süre sonra oyunun kontrolünü yakalamaya başladık. İlk yarı eşitliği yakalamaya çalıştık fakat olmadı. Ama ikinci yarı biraz daha baskılı oynadık. Bu da bize beraberliği getirdi. Bugün buradan galibiyetle de ayrılabilirdik. Her şeye rağmen bir puan üzüleceğimiz bir sonuç değil."

Transfer iddialarıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Kocaman, "Şu an bir şey söylemek için erken. Belki Galatasaray maçından sonra daha net şeyler konuşabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)