II. Van Gaal dönemi de bitti

Ve beyaz mendiller karşılığını buldu. Ünlü İspanyol kulübü Barcelona'nın Hollandalı teknik direktör Louis Van Gaal, takımıyla yollarının ayrıldığını açıkladı.

BARCELONA - Ve beyaz mendiller karşılığını buldu. Ünlü İspanyol kulübü Barcelona'nın Hollandalı teknik direktör Louis Van Gaal, takımıyla yollarının ayrıldığını açıkladı. Katalan kulübü yetkilileriyle karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshettiklerini belirten van Gaal, kulüp başkanı Joan Gaspart ile konuştuklarını ve Barcelona için en iyisinin yolları ayırmak olduğuna karar verdiklerini belirtti.
Hollandalı futbol adamı, 1997-2000 yılları arasında tam üç sezon yine Barcelona'da görev yapmıştı. Bu sezon tekrar Bordo-Mavililer'in başına gelen Louis Van Gaal, Şampiyonlar Ligi'nde müthiş bir seri yakalamış ve Galatasaray'ın da bulunduğu grupta altıda altı galibiyetle ikinci tura çıkmıştı. İkinci turda da şu ana kadar yapılan iki maçta iki galibiyet alan Barcelona, ne yazık ki La Liga'da aynı başarıyı tekrarlayamadı. Katalan ekibi, geçen hafta ilk yarısı biten ligde 23 puanla 12. sırada yer alırken, lider Real Sociedad'la arasında 20 puan fark bulunuyor. Katalan ekibinde teknik direktörlük görevine, geçen sezon takımın başında olan şu andaki spor direktörü Carles Rexach'ın getirilmesi bekleniyor. (Spor Servisi)