İki dakika da ikna oldu

Beşiktaş, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ronaldo Guiaro'nun mukavelesini üç yıl daha uzattı. Brezilyalı futbolcuyla, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, 2004-05 sezonundan başlamak üzere, 1 yılı opsiyonlu üç yıllık anlaşma imzalandı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ronaldo Guiaro'nun mukavelesini üç yıl daha uzattı. Brezilyalı futbolcuyla, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, 2004-05 sezonundan başlamak üzere, 1 yılı opsiyonlu üç yıllık anlaşma imzalandı. İmza töreninde konuşan Hüsnü Güreli, Ronaldo ile yaptıkları anlaşmasının kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Ronaldo, oynadığı süre bakımından bizim için maliyeti en düşük oyuncularımızdan birisidir. Kendisi iyi bir profesyonel. Sözleşmesini uzatmak istedik. Görüşmelerimizde, o da bize Beşiktaş'ta kalmak istediğini, burada jübile yapmayı amaçladığını, eşiyle birlikte Türkiye'de yaşamaktan mutlu olduğunu söyledi. Üç hafta önce kendisiyle bu transfer işlemini yaptık. Ronaldo ile iki dakikada, yıllık 900 bin dolara anlaştık" dedi.
'Jübilem burada olsun'
Ronaldo ise sadece para için değil, Siyah-Beyazlı takımda oynamaktan zevk aldığı için sözleşmesini uzattığını söyledi. Üç yıldır Beşiktaş'ta olduğunu kaydeden Ronaldo, şöyle konuştu: "Bu süre içinde büyük mutluluklar yaşadım. Eşimle konuştuğumda da aynı görüşü paylaştık. Büyük bir kulüpte oynadığımın farkındayım. Beşiktaş'ta kalmamı sağlayan tüm yöneticilere, bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Futbol yaşantımın bu yönetimle bitmesini istiyorum. Profesyonelce yönetilen bir kulüpte oynuyorum."