İki saatte mis gibi zemin

İzmit İsmetpaşa Stadı'nın karla kaplı zemini, sabah saatlerinde 25 kişilik bir ekip tarafından, iki saat süren bir çalışma sonrası temizlendi. Daha sonra sahanın çeşitli yerlerine açılan deliklerle, zemindeki suyun tamamen boşaltılması sağlandı.

  • İzmit İsmetpaşa Stadı'nın karla kaplı zemini, sabah saatlerinde 25 kişilik bir ekip tarafından, iki saat süren bir çalışma sonrası temizlendi. Daha sonra sahanın çeşitli yerlerine açılan deliklerle, zemindeki suyun tamamen boşaltılması sağlandı.
  • Lucescu, saha şartlarını görüp kadroyu ona göre belirleyeceğini söyledi. Rumen hoca, stada gelince de hemen sahaya çıkıp, zemini kontrol ettikten sonra soyunma odasına gidip kadroya son şeklini verdi.
  • Kartal'ın ara transferde renklerine kattığı Giunti ile Maldaraşanu, ilk kez bir resmi maçın kadrosunda yer aldılar. Maça yedek olarak çıkan iki futbolcunun yanısıra, Fenerbahçe derbisinde ilk onbirde görev yapan Tolga da kenardaydı.
  • Kocaelispor taraftarı, geçen yıl Yeşil-Siyah formayı giyen Kaan Dobra'yı unutmadı. Polonya asıllı oyuncu, eski takımına karşı forma giyerken, tribünlerin kendisini çağırıp tezahürat yapmasına, aynı şekilde yanıt verdi.
  • Beşiktaş yönetimi Galatasaray maçının ertelenmesine tepki gösterdi. Yıldırım Demirören, "10 saat duran kar yağışına rağmen sahada en ufak bir çalışma yapılmamış. Galatasaray'ın niyeti kötü. Bu maçı ertelenmesi ile nasıl bir rapor yazılacağını merak ediyoruz" diye sert çıktı.
  • Başkan Serdar Bilgili, protokol girişinin çok kalabalık olması yüzünden VIP salonundan stada girmek istedi. Ancak kapı görevlileri başkanı uyarıp protokolden girmesini rica ettiler. Bunun üzerine Bilgili, yeniden protokol kapısına yöneldi.
  • Ligde zor günler yaşayan Kocaelispor'u, taraftarı da yalnız bıraktı. Maçı yaklaşık on bin kişi izledi. Genç takımlar maçı ise zeminin bozulmaması için ileri bir tarihe ertelendi.
  • Lucescu, maç sonrası yaptığı açıklamada, kazanmayı bekledikleri bir maçı farklı bitirdikleri için mutlu olduğunu belirterek, "Rakibimizin neler yapacağını biliyorduk. Golü erken bulunca ilk yarı, izleyenleri uyuttuk gibi. Hücum oyuncularım ilk kez bir arada oynadılar ve bu da farkı getirdi" diye konuştu.