İki teknik direktör de Sneijder'i övdü

İki teknik direktör de Sneijder'i övdü
İki teknik direktör de Sneijder'i övdü
Galatasaray'ın 2-1 kazandığı derbi sonrası konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli özellikle ikinci yarıda daha fazla organize olduklarını söyledi.

Arena'daki derbinin ardından konuşan teknik direktörler Sneijder ve gollerini övdü. Galatasaray  Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Fenerbahçe 'yi 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından sarı kırmızılı kulübün doktorları ve fizyoterapistlerine teşekkür etti.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Prandelli, takımdaki eksik ve sakat oyuncuları derbiye yetiştirdiği için kulüp doktorlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:
"Öncelikle kulüp doktorları ve fizyoterapistlere teşekkür etmek istiyorum. Burak sakattı, iyileştirdiler. Olcan sakattı, iyileştirdiler. Melo hastanelik olmuştu, iki günde iyileştirdiler. Onu da maça yetiştirdikleri için kulüp doktorlarına teşekkür ediyorum."
Bir gazetecinin "İki gol atan Sneijder'in alacağı konusu yazılıp, tartışıldı. Acaba alacakları ödendi de bugünkü performansında bu etkili oldu mu" şeklindeki sorusu üzerine İtalyan teknik adam, "Bu tür maçlarda futbolcular parayı düşünmez. Sneijder'ın performansında paranın etkisi yok" yanıtını verdi.
Taktiksel anlamda oyun anlayışlarını geliştirdikçe maksimum seviyeye ulaşacaklarını vurgulayan Prandelli, "İlk yarı sonunda taktiksel anlamda üç eksiği giderdik ve ikinci yarıya daha iyi başladık. Bazı alışkanlıklar var Türkiye 'de. Bilgi eksikliği olduğunu hissediyorum. Bazı alışkanlıkları değiştirip, geliştirip daha da iyi oynayacağımıza inanıyorum. Sneijder'ı ileride başlatırsak, rakip için Sneijder'ı hedef haline getiriyoruz. Yavaş yavaş Sneijder'ı ileri taşıyarak etkinliğini artırıyoruz" şeklinde konuştu.
Taraftarlarından destek de isteyen Cesare Prandelli, "Her zaman isterim ki taraftarlarımız bizimle olsun. Ama maalesef bazen istenilen olmadığından olumsuz tavır da oluyor. Futbolcularım iyi niyetli ve çalışkan. Taraftarlarımız onları desteklemeye devam etmeli" ifadesini kullandı. Fenerbahçe'nin üç yıldır aynı takımla oynadığını ve oturmuş bir takım olduğunu da sözlerine ekleyen Prandelli, "Biz de yavaş yavaş bunları başaracağız" dedi.


İSMİL KARTAL: SNİJDER GÜZEL GOLLER ATTI

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise hafta başından beri derbiye çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "İlk 45 dakikaya iyi başladık, oyun kontrolümüzde gidiyordu. Dengeli gibi olsa da oyun bizim kontrolümüzdeydi. İkinci yarı Galatasaray hızlı başladı. Kırmızı kartla eksik kaldık. Yine de dengeliydi oyun ve kontrol bizdeydi, haddimizi bilerek oynadık. Sonuçta Galatasaray ile deplasmanda oynuyorsunuz. Sneijder güzel goller attı. Galatasaray'ı tebrik ediyorum, ama maçı hak eden taraf bizdik. Bir anlık kontrolsüz giriş ve kırmızı kart ile takımın kaderi ile oynayabiliyorsunuz. Biz her geçen gün gelişen bir takımız. Geliştiğimizi görüyorum. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacağız" diye konuştu.
Kartal, Bruno Alves 'in kırmızı kart gördüğü pozisyonla ilgili, "Bruno Alves kariyerli bir oyuncu. Ölü bir noktada kırmızı kartla atılması iyi bir şey değil. Herhalde aşırı kazanma hırsından olabilir" ifadesini kullandı.
İlk 11'de Emmanuel Emenike'yi oynatmasıyla ilgili de teknik direktör İsmail Kartal, "Emenike'yi oynatma kararımdan memnunum. Gol atamamış olabilir ama ne kadar etkili olduğunu ve pozisyon oluşturduğunu gördünüz. Her maç rakibe göre oyuncu çıkarıyorum. Her maç bir oyuncu oynayacak diye bir kural yok. Rakibi analiz ediyoruz, ona göre tercih yapıyoruz" değerlendirmesini yaptı.
Sneijder'in attığı gollere de değinen Kartal, "Volkan'ın yediği gollerde sakatlığın etkisi yok. Sneijder bu ülkede o tür toplara en iyi vuran oyunculardan biri" dedi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, karşılaşmada yedekler arasında bulunan Diego Ribas ile ilgili de, "Mukaveleli oyuncumuzdur. Beş maçtır oynamıştır. Kendisine zamanı gelince, yeri gelince yine şans vereceğiz. Beklenen golleri de atacağını düşünüyorum" yorumunu yaptı.

"Bruno Alves'e ceza verecek misiniz?" sorusuna cevap veren İsmail Kartal, "Alves kariyerli bir oyuncu. Böylesine maçlarda lüzumsuz bir şekilde ölü bir noktada oyundan atılması iyi bir şey değil. Heralde aşırı kazanma hırsından dolayı atıldı. İzleyip bakacağız" dedi.