İkinci operasyon sahada olacak

Fenerbahçe'de bu sezon sular durulmak bilmiyor.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de bu sezon sular durulmak bilmiyor. Gidenler, gelenler, gönderilemeyenler ve gidip gelmeyenler derken rahat yüzü görmeyen Sarı-Lacivertliler'de son operasyon bütün hızıyla devam ediyor... Oğuz Çetin, kadro dışı bıraktığı beş futbolcunun ardından, Altay maçında sahaya yeni bir onbir sürmeyi planlıyor. Çetin, Fatih ve Besçasnıh'ı yedeğe çekerken, uzun zamandır oynatmadığı Ali Güneş, Mustafa Doğan, Erhan ve Serhat'a görev verecek. Dünkü idmanda bu futbolcularla özel olarak ilgilenen genç çalıştırıcının, "Ya çıkıp oynarsınız, ya da çeker gidersiniz" dediği öğrenildi.
Öte yandan Başkan Aziz Yıldırım, futbol şube sorumlusu Sadettin Saran'la dün sabah Samandıra'yı ziyaret etti. Bir süre idmanı izleyen başkan Yıldırım'ın kendisine çevrilen objektiflerden gizlemek için kulübeye girmesi dikkat çekti.
Fenerbahçe'de Mustafa ile Johnson da ayrılık yolunda. Kaptanlıkları alınan iki futbolcu, şu ana kadar Fenerbahçe ile sözleşme imzalayamamanın sıkıntısını yaşıyor. Mutsuz olan bu oyuncuların da sezon sonunda Sarı-Lacivertli kulüple bağlarını koparacağı belirtiliyor.
Kadro dışı bırakılan Ogün, Abdullah, Yusuf, Ali Akdeniz ve Oğuz, yönetim kurulunun tahsis ettiği altyapı antrenörlerinden Tuğrul Duru yönetiminde, Fikirtepe Tesisleri'nde çalıştı. Arkadaşları adına açıklamalarda bulunan Ogün istenmeyen olaylar yaşandığını vurgulayarak, "Yönetimin aldığı karara saygılıyız" dedi. Ogün, futbolu bırakıp bırakmayacağıyla ilgili bir soru üzerine de, "Bırakmayı düşünmüyorum. Daha önce Fenerbahçe'de iyi bir yerde bırakmak istiyordum. Bu şartlarda özellikle şu anda kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Eğer bu olay yaşanmasıydı, Fenerbahçe'de oynamaya devam etseydim sezon sonunda futbolu bırakabilirdim" diye konuştu. Ogün ayrıca, bundan sonra takıma geri döneceklerini tahmin etmediklerini söyledi.
Kadro dışı kalanlardan Oğuz, Yusuf ve Abdullah'ın sözleşmeleri devam ediyor. Ogün ile Ali'nin sözleşmeleri ise sezon sonunda bitecek. Sözleşmeleri süren üç futbolcu, kulübün kendilerine uygulayacağı her türlü yaptırıma boyun eğmek zorunda. Dolayısıyla sezon sonuna kadar yönetimin talimatlarına harfiyen uyacaklar. Ogün ile Ali Akdeniz'in ise böyle bir zorunluluğu bulunmuyor.