İkinci Yanal devri kısa sürdü!

Mesut Bakkal'ın istifasıyla boşalan Gençlerbirliği teknik direktörlüğüne 7 Haziran tarihinde getirilen Ersun Yanal'ın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

ANKARA - Mesut Bakkal'ın istifasıyla boşalan Gençlerbirliği teknik direktörlüğüne 7 Haziran tarihinde getirilen Ersun Yanal'ın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Kırmızı-Siyahlı ekibin yönetiminden alınan bilgiye göre, özellikle Draman'ın Lokomotif Moskova'ya 3 milyon avroya verilmesi ve bazı transferlerde sorun yaşanması nedeniyle, başkan İlhan Cavcav ile Ersun Yanal arasında anlaşmazlık çıktığı ve sözleşmenin feshedilmesine karar verildiği öğrenildi.
Teknik direktör Ersun Yanal ise yaptığı açıklamada Gençlerbirliği'ne sahip çıkılması gerektiğini savunarak, "Başkanın sözleşme öncesi ve sonrası verdiği sözler birbirini tutmuyor. Hedefimiz olan bir takım olduk ancak, Draman'ı sattık. Başkan bir sürü oyuncuyu denemek istiyormuş ve benim böyle bir şeye izin vermeyeceğimi söylemiş. Ersun Yanal'ın bir çalışma şekli ve prensipleri var. Bu şartlar altında o benimle çalışmak istese bile ben onunla çalışmam. Hedefi olan takımın işi değil bu" diye konuştu.
'Tek bağımız gönül bağı'
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, kulübünün, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile 'gönül bağı' dışında başka bir ilişkisi olmadığını söyledi. Cavcav, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor konusundaki sorular üzerine şunları söyledi: "OFTAŞ Spor'un ayrı başkanı, ayrı tüzüğü var. Ankara'da ASAŞ Spor diye bir kulüp vardı. Onun devamıdır. Gençlerbirliği'nde oynamış yedi-sekiz oyuncu Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'a transfer olduğu için ben onların hami başkanıyım. Kayseri'de ve Ankara'da da aynı isimde takımlar bulunuyor." (Spor Servisi)