'İkinci yarı bambaşka olacak'

Beşiktaş'ın Brezilyalı gol ayakları Nobre ile Bobo ligin ikinci yarısı için umutlu konuştu. Antalya'da Belek'te Siyah-Beyazlı takımın kamp yaptığı Rixos Premium Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nobre

ANTALYA - Beşiktaş'ın Brezilyalı gol ayakları Nobre ile Bobo ligin ikinci yarısı için umutlu konuştu. Antalya'da Belek'te Siyah-Beyazlı takımın kamp yaptığı Rixos Premium Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nobre, Beşiktaş'taki ilk altı ayının iyi geçmediğini belirterek, "Buna rağmen taraftarların her zaman yanımda olması benim için çok önemliydi. İkinci yarıda da buna goller atarak cevap vermek istiyorum. Takımıma yararlı olup, taraftarlarımı memnun edeceğim" dedi.
Ligin ilk yarısının istedikleri gibi geçmediğini ifade eden Nobre, çok iyi futbolculardan kurulu bir takım olduklarını ve ikinci yarıda takımın daha da oturmasıyla daha iyi olacağını belirtti. Brezilyalı futbolcu, lige verilen aranın futbolcular için iyi olduğunu dile getirerek, kamp dönemlerinin genelde futbolcuların sevmediği dönemler olduğunu, ama lig için kampın gerekli olduğunu söyledi.
Nobre, bir soru üzerine, kendisinin iki forvetle oynamayı tercih ettiğini ama kararı teknik direktörün vereceğini vurguladı. Fenerbahçe'yle aradaki sekiz puan farkın ikinci yarıda kapanabileceğini anlatan Nobre, "Fenerbahçe'de oynarken 11 puan geriden gelip şampiyon olduk. Şimdi sekiz puan geriden gelip çok rahat olabiliriz ama bütün futbolcuların bunu kafasına yazmalı ve saha içinde de bunu uygulamak lazım. İkinci yarıda ilk maçtan itibaren bunu göstereceğiz" diye konuştu.
Nobre, eski teknik direktörü Daum ile Tigana'nın taktiksel farklılıklarının gol atamamasında etkili olup olmadığıyla ilgili soru üzerine, şunları söyledi: "Bu tarz taktiksel karşılaştırma yapmaya gerek yok. Saha içinde oynayan oyuncuların bir şeyler yapması lazım. Tigana'nın verdiği taktiği sahaya yansıtamıyorsak bu bizim suçumuz, ama futbolda bir hata yapılıyorsa bu herkesin hatasıdır. Fenerbahçe'de oturmuş bir takım vardı, burada yeni bir takım var. Biraz daha birbirimize alışmamız lazım."
Kleberson özür diledi
Bobo ise yeni yıla iyi bir temel atıp başlama açısından hazırlık kampının kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Ligin ilk yarısında çeşitli şanssızlıklar yaşadıklarını anlatan Bobo, "İlk yarı bütün futbolcuların hep beraber oynayamaması dezavantajdı. Devamlı sakatlıklar vardı. Yeni gelen yılla iyi bir takım olup daha az sakat vererek sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz" diye konuştu. Bobo, gazetelerde çıkan transfer haberleriyle ilgili olarak, şu ana kadar kendisine gelen bir teklifin olmadığını söyledi.
Şu anda sadece Beşiktaş'ı düşündüğünün altını çizen Brezilyalı futbolcu, "Benim kafam şu anda burada. Ben iyi oynadıkça teklifler gelecek. Ondan sonra düşünülecek şeyler bunlar" diye konuştu.
Bu arada, kampa bir gün geç katılan Kleberson'un teknik heyet ve arkadaşlarından özür dilediği belirtildi. Kleberson'un hasta
olan çocuğunun kontrollerinin uzaması nedeniyle kampa bir gün geç katıldığı belirtilirken, Brezilyalı oyuncunun geç katıldığı
için teknik heyet ve arkadaşlarından özür dileği kaydedildi. Kleberson'a kulübün uyguladığı ceza yönetmeliği doğrultusunda, kampa geç katılması ile ilgili cezai yaptırım uygulanacağı ifade edildi. (Spor Servisi)