'İkinci yarı daha iyi olmalıyız'

Antalya kampının ilk etabını tamamlayan Beşiktaş dün sabah İstanbul'a döndü. Yarın tekrar bir araya gelecek olan Siyah-Beyazlılar iki gün İstanbul'da çalıştıktan sonra salı günü, ikinci etap hazırlıkları için yeniden Antalya'ya dönecek ve burada üç hazırlık maçı oynayacak.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Antalya kampının ilk etabını tamamlayan Beşiktaş dün sabah İstanbul'a döndü. Yarın tekrar bir araya gelecek olan Siyah-Beyazlılar iki gün İstanbul'da çalıştıktan sonra salı günü, ikinci etap hazırlıkları için yeniden Antalya'ya dönecek ve burada üç hazırlık maçı oynayacak.
Teknik direktör Lucescu, kamptaki tek sıkıntılarının sakat oyuncular olduğunu vurgulayarak, "Sezon başı da benzer şanssızlıklar yaşamıştık. İkinci yarı ile birlikte çok zorlu bir döneme gireceğiz; sadece fizik olarak hazır olmak yetmeyecek. Kendimizi, kafa olarak da bu maç trafiğine alıştırmak zorundayız. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Genel olarak istediğimizi aldık. Oyuncularımın ağır idman temposuna rağmen çalışma azmi umut verici. İkinci etapta daha çok taktik çalışmalar üstünde duracağız. Ayrıca burada oynadığımız iki hazırlık maçında takımım oyun anlayışı ve verilen görevlerin yerine getirme çabasını gözlemledim. Bıraktığımız yerden, daha da önde başlayacağız" diye konuştu. Sakatlıkları yüzünden takımdan ayrı kalan Sergen ve Yasin'in MR'ı çekildi. İki futbolcu, kısa bir tedavi süresinin ardından takımla birlikte çalışmalara başlayacak.
Engin: Sinan bizim artık
Öte yandan menacer Sinan Engin, Altaylı Sinan'ın Beşiktaş ile ön sözleşme yaptığını söyledi. Engin, "Sinan için devreye giren kulüplere bir hatırlatma yapalım. Bu oyuncu ile özel mukavele imzaladık. Boşu boşuna ortalığı karıştırmasınlar.
Kaldı ki, Beşiktaş'ın talip olduğu bir futbolcuyu biz istemedikten sonra elimizden kimse alamaz" dedi.
Beşiktaş'ın 21 Ocak'ta başlayacak ikinci etap Antalya kampında Siyah-Beyazlılar, tanıdık takımlarla aynı yerde konaklayacak. Beşiktaş'ın UEFA Kupası 4. turdaki rakibi Slavia Prag'ın yanı sıra Rapid Bükreş ve Dinamo Bükreş gibi ekipler de Antalya'da olacak.