İkisi de üç puan istiyor

Ligde altı haftadır kazanamayan Trabzonspor, Avni Aker'de UEFA Kupası'na katılma hesapları yapan Gaziantepspor'u konuk edecek.

TRABZON - Ligde altı haftadır kazanamayan Trabzonspor, Avni Aker'de UEFA Kupası'na katılma hesapları yapan Gaziantepspor'u konuk edecek. Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra düşüş yaşayan Bordo-Mavililer, ligde oynadığı maçlarda Kocaelispor'la 2-2, İstanbulspor ve Göztepe'yle golsüz berabere kalırken, Galatasaray'a 2-1, Diyarbakırspor ve Ankaragücü'ne de 2-0 yenilmişti. Samet Aybaba Metin, Erman Özgür ve Erman Güraçar'ı Gaziantep maçı kadrosuna almadı. Konuk ekipte ise Preko dışında eksik yok.
Kulübün 35. kuruluş ve Türkiye Kupası kutlama gecesine katılmak istemeyen Gökdeniz ile Aybaba arasında gerginlik yaşandı. Gökdeniz'in işlerini mazeret göstererek geceye katılmayacağına söylemesi, Aybaba'nın tepkisine neden oldu ve bu oyuncuyu kadrodan çıkardı. Ancak Gökdeniz geceye katılınca kısa süreli kriz sona erdi. Genç futbolcu gerginlikle ilgili olarak, "Kimse yanlış anlamasın. Kadroya son dakikada alınmamın altında ne transferim, ne kupa primi, ne de bir başka şey yok" dedi. (Spor Servisi)