İkisinden de 22 sayılık performans

Hayatın diğer alanlarındaki denklem, sporda da kendini tekrarlıyor. Mesele, çıtayı yükseltmek değil, yükselen çıtanın civarında kalabilmeyi başarmak.

DETROIT - Hayatın diğer alanlarındaki denklem, sporda da kendini tekrarlıyor. Mesele, çıtayı yükseltmek değil, yükselen çıtanın civarında kalabilmeyi başarmak. Mehmet Okur, bir önceki maçta Washington karşısında 38 sayı atarak kendi 'kariyer rekoru'nu kırmıştı. Önceki gece eski takımı Detroit Pistons'a karşı, hem yükselttiği çıtanın etrafında kalabilmek, hem de Utah Jazz adına dört maçlık mağlubiyet serisine son vermek amacındaydı. Okur, iki hedefine de ulaştı. Takımı, maçın oynandığı Palace of Auburn Hills'i, 100-99'luk skorla ve yeniden galibiyetle tanışarak terk ederken Türk oyuncu 22 sayılık bir performansla takımını sırtlayan isimlerden biri oldu. Utah'ta gecenin yıldızı 31 sayı kaydeden Deron Williams'tı.
Ev sahibi ekip için altı çizilmesi en önemli not ise, doğup büyüdüğü şehrin takımına transfer olan ve yeni formasıyla ilk kez sahaya çıkan Chris Webber'di. Philadelphia'dan alınan 33 yaşındaki yıldız oyuncu, oyunda kaldığı 17 dakika boyunca sadece iki sayı üretebildi. Detroit'in en skorer ismi ise 26 sayı kaydeden Chauncey Billups oldu.
Ersan'dan kariyer rekoru
Önceki geceyi unutmayacak isimlerden biri de Ersan İlyasova'ydı. Genç oyuncu, takımı Milwaukee'nin, evinde Chicago'ya 99-90 mağlup olduğu maçta bençten geldi ve oyunda kaldığı yaklaşık 32 dakika boyunca 22 sayı kaydederek hem kendi kariyer rekorunu kırdı, hem de sahanın en skorer ismi oldu. Konuk ekipte ise Nocioni 21, Gordon da 20 sayıyla takımını galibiyete taşıdılar. Oynadığı son 16 maçtan 15'ini kaybeden Chicago, Milwaukee'yi yenerek uzun bir süre sonra galibiyet sözcüğüyle tekrar haşır neşir oldu.
Diğer maçlarda sonuçlar şöyle: Toronto-Sacramento: 101-85, Washington-New York Knicks: 99-98, Charlotte-New Jersey: 85-92, Memphis-Philadelphia: 118-102, Minnesota-Atlanta: 88-105, Houston-Phoenix: 91-100, San Antonio-LA Lakers: 96-100, Portland-Cleveland: 94-76, LA Clippers-Golden State: 115-109. (Spor Servisi)