İkisinin de hedefi üç puan

Ligde geçen hafta ilk puanlarını İstanbulspor önünde kaybeden Beşiktaş, UEFA Kupası'nda Villarreal deplasmanından moralli dönen Trabzonspor'u konuk edecek.

İSTANBUL - Ligde geçen hafta ilk puanlarını İstanbulspor önünde kaybeden Beşiktaş, UEFA Kupası'nda Villarreal deplasmanından moralli dönen Trabzonspor'u konuk edecek. Siyah-Beyazlılarda sakatlıkları süren Ahmet Dursun ve Yasin Sülün yok. Ahmet Yıldırım kadroya alındı. Konuk ekipte Belçikalı Van de Paar dışında eksik bulunmuyor.
Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, oyuncularıyla yaptığı toplantıda, "Chelsea maçını şimdilik unutun. Öncelikle Trabzonspor maçını oynayacağız. Rakibimiz Villarreal önünde iyi futbol sergiledi. Onları sakın hafife almayın. Sıkıntılı günler geçiriyorlar. Bizi yenmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Dikkatli olmak zorundayız" diye konuştu.
Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da oyuncularına uyarılarda bulundu. "Büyük takım gibi oynayın" diyen Aybaba şöyle devam etti: "Gücümüzü sahaya yansıtırsak rakibimizi yenebiliriz. Rakibimiz çok büyütülecek bir takım değil." Takımlar ligde 59. randevusuna çıkacak. İki ekibin ligde karşılıklı 22'şer galibiyeti bulunuyor. Taraflar 14 maçta ise eşitliği bozamadı. (Spor Servisi)