İkizler derbisi!

İkizler derbisi!
İkizler derbisi!

Hamit ile Halil, Almanya kariyerlerinde toplam 12 kez karşı karşıya geldiler. Hamit, kardeşine büyük üstünlük sağlamış durumda.Fotoğraf: SEMİH BAHADIR

Trabzon'da bugün oynanacak derbide Hamit ve Halil Altıntop kardeşler Türkiye'de ilk kez karşı karşıya geliyor. Konuk Aslan'ın hedefi devreyi lider bitirmek.

Geçen hafta derbide Fenerbah- çe’yi mağlup etmenin moralini taşıyan lider Galatasaray , devreyi lider kapatmak için zorlu Trabzonspor deplasmanında... Yunus Yıldırım’ın düdük çalacağı müsabaka saat 19.00’da başlayacak.
Bugünkü mücadele aynı zamanda ikiz kardeşler Halil Altıntop ile Hamit Altıntop’u da Türkiye ’de ilk kez rakip yapacak. Bundesliga’da ikisi kupa olmak üzere toplam 12 kez birbirlerine rakip olan Altıntop kardeşlerin rekabetinde üstünlük Hamit’te. Sarı-Kırmızılı oyuncu kardeşine karşı 9 kez sahadan galip ayrılırken 1 kez mağlup oldu. 1 maç ise berabere sonuçlandı.
Burak tepkiden çekiniyor
Sarı-Kırmızılı ekipte uzun süredir sakat olan Ujfalusi dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Ev sahibinde Colman ve Bamba sakat. Alanzinho’nun da durumu şüpheli.
Umut ve Burak, bu akşam eski takımlarına karşı ilk kez mücadele edecekler. Fatih Terim özellikle Burak Yılmaz ile Selçuk İnan’ı olası tepkilere karşı hafta boyunca hazırlamaya çalıştı.
İstikrarsız bir devre geçiren Trabzonspor, ligin ilk yarısını galibiyetle kapatıp zirve umudunu ligin ikinci kısmı için yeşertmek istiyor.

Gergin karşılaşma


Galatasaray, maç için dün Trabzona’a giderken havaalanında iki takım taraftarları ve polis arasında arbede yaşandı. Bu arada yoğun güvenlik önlemleri altında otele geçen Galatasaray otobüsün ön kapısındaki küçük cam atılan bir cisimle kırıldı.