İlhan 2 düştü Sergen 1 attı

Zirve mücadelesi yapan Galatasaray ve Gençlerbirliği'ne çelme takan Adanaspor, dün gece benzer bir hamle için Beşiktaş karşısındaydı. Yılmaz Vural'un talebeleri, lidere sıkıntılı anlar yaşattığı maçın ilk yarısında oyun hakimiyetini skora yansıtmayı başaramadıkları gibi 45 dakikayı mağlup kapadılar.

ADANA - Zirve mücadelesi yapan Galatasaray ve Gençlerbirliği'ne çelme takan Adanaspor, dün gece benzer bir hamle için Beşiktaş karşısındaydı. Yılmaz Vural'un talebeleri, lidere sıkıntılı anlar yaşattığı maçın ilk yarısında oyun hakimiyetini skora yansıtmayı başaramadıkları gibi 45 dakikayı mağlup kapadılar. Beşiktaş'ın İlhan Mansız'ı en uçta tek başına bırakıp özellikle Zago'yu ileri kaçırarak gol girişimlerine soyunduğu oyun planı, bir türlü işlerlik kazanamadı. Üstüne üstlük ortaya son haftaların moda deyimi 'Güzel oyun beklemeyin'e uygun bir futbol görüntüsü çıktı. Maçın ilk atağında İlhan sağdan daldı, vuruşunu 'Ali Sami Yen panteri' Murat Şahin çıkardı.
8'de Sergen topu soldaki İbrahim'e açtı, Kartal'ın acar oyuncusunun vuruşu defansa çarpıp kornere çıktı. 12'de Kaan Dobra'nın ortasında, Sergen'in ayakları birbirine dolaştı, pozisyon heba oldu. 17'de İlhan Mansız ortaladı, Pancu güzel vurdu, top kalecide kaldı... 22'de Cafer sert vurdu, Cordoba'ya çarptırdı. 25'te Gençlerbirliği'ni yıkan Ümit Aydın sağdan sol ayağıyla vurdu, meşin yuvarlak çok farklı biçimde autu boyladı.
Karbon kopya penaltılar
36'da Adanaspor en önemli fırsatını kaçırdı. Ümit'in sağdan ortasını Ercan inanılmaz bir şekilde ıskaladı. 38'de İbrahim-Sergen organizasyonunda topla buluşturulan Giunti, güzel kıvrıldı, sağ vuracakmış gibi yapıp şansını solla denedi; yandan aut. 42'de Sergen'in verdiği pasla ceza sahasına giren İlhan, gol orucuna son verecekken Serkan'ın müdahalesiyle kendini yerde buldu. Serdar Tatlı'nın penaltı noktasını gösterdiği pozisyonda Sergen durumu 1-0'a getirdi. İlk 45 dakikanın uzatma dakikalarında İlhan bir kez daha kendini yerde buldu. Tatlı bir kez daha beyaz noktayı gösterirken, topun başına bir kez daha Sergen geldi. Bu 'deva ju' vak'asının bir tek sonucu farklıydı: Sergen çok kötü vurdu, Murat Şahin atışı kolayca kurtardı.
İkinci yarı ise, Cafer'in topu göğsünde yumuşatmakta geç kalmasıyla Adanaspor'un harcadığı pozisyonla başladı. 53'de Pancu'nun köşe atışında Ahmet Yıldırım ceza sahası içinden çok sert ve düzgün vurdu; Ahmet Şahin, Ali Sami Yen'deki kurtarışlarını hatırlatırcasına tehlikeyi savuşturdu. 57'de sağdan yapılan ortada Ronaldo, Recep Çetin'i hatırlatan ters bir vuruşla Cordoba'yı yanılttı ama Kolombiyalı eldiven son anda topu yumruklamayı başardı. 69'da Necati'nin soldan ortasında Beşiktaş defansına çarpıp gelen topa Cafer iyi vurdu, Cordoba yatarak önledi. 73'te Murat Şahin yine sahnedeydi; genç kaleci Kaan Dobra'nın ortasında Ahmet Dursun'un vuruşunu çıkardı. 85'de Pancu soldan güzel ortaladı, Ahmet Dursun uygun pozisyonu harcadı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Beşiktaş, Adana sıcağından üç puanı, Sergen'in iki penaltısından kazandığı tek golle almayı başardı. (Spor Servisi)