İlhan Cavcav 'bela'yı sevmeye başladı!

İlhan Cavcav 'bela'yı sevmeye başladı!
İlhan Cavcav 'bela'yı sevmeye başladı!
Daha önce Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı yerden yere vuran ve onun için 'Türk futbolundaki bela' diyen Gençlerbirliği başkanı İlhan Cavcav'dan şaşırtıcı açıklama: Aziz Yıldırım sevdiğimiz bir arkadaş

Radikal.com.tr - Gençlerbirliği ve Kulüpler birliği Başkanı İlhan Cavcav beraberindeki Eskişehirspor kulüp başkanı ve Kulüpler birliği ikinci başkanı Halil Hoşcan ve Gençlerbirliği kulüp saymanı Arif Ölmez ile birlikte Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından basının alınmadığı ziyaret yaklaşık olarak bir saat sürdü. Ziyaretin ardından çıkışta Doğan Haber Ajansı (DHA)'nın sorularını cevaplayan Başkan İlhan Cavcav, e-bilet, kulüpler yasası ve Fenerbahçe kulübünün kendisi hakkında yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Eskişehirspor başkanı Halil Hoşcan ve Gençlerbirliği kulübü mali saymanı Arif Ölmez ile birlikte Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini belirten Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, '' Ülkemizin özellikle spor dalında stadyumlarda olan olaylar, çirkin tezahüratlar umumi olarak görüşmede dile geldi ''dedi.

Cavcav, ''Tabii ki bu olayların futbolun içerisinde olmaması gerektiğini sayın bakanımız ile müştereken kararlarını verdik. Pazartesi günü e-bilet ile ilgili saat 12.00'de Türkiye Futbol Federasyonunda, Sayın Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ında katılacağı bir toplantı olacak. E-Bilet ile ilgili kanunun çıkması gerektiğini daha evvel Suat Kılıç Bakanımızda bize iletmişti. Onlarla ilgili çok geniş bir görüşme yaptık. Çok faydalı bir görüşmemiz oldu. Bende uzun yıllardır futbolun içeresinde olan bir kişi olarak, Bakanımız çok genç, hani bir tabir vardır, ''insanın yüzü kalbinin aynasıdır'' derler. Sayın bakanımda yüzü itibariyle hakikaten pırıl pırıl bir insan. Bizde kulüpler birliği başkanlığı ve kulüpler olarak daima Bakanımızın ve Devletimizin hizmetinde olduğumuzu Sayın Bakanımıza arz ettik. Sayın Genel Müdürümüz ve Müsteşarımızındı bizimle birlikte katıldığı görüşme fevkalade geçti. Kulüplerimizin sıkıntılarını ve dertlerini bundan önceki bakanımıza söylemiştik. Yeni bakanımıza da arz ettik. Kendileri Sayın Genel Müdürümüzün daha evvelki olaylardan bilgileri olması nedeniyle o istek ve taleplerimiz hakkında Genel Müdür ile görüştükten sonra bir formül bulacağını bize ifade etti '' diye konuştu

Sayın bakan ile kulüpler yasasını da görüştüklerini belirten İlhan Cavcav şunları söyledi, ''Yasanın mutlaka çıkması lazım. Aksi halde kanun Nisan ayından sonra yapılmadığı takdirde her kulüp için 80 veya 100 bin TL civarında bir para cezası kanunen işleyecek. Bu bakımdan kanunun mutlaka çıkması lazım. Ama bizim burada Sayın Bakanımıza değil, pazartesi İstanbul'da Federasyonumuz ile görüştüğümüz zaman hiç olmazsa bu kanunun Mayıs ayında sezon bitiminde bir iki maç kaydırılarak yeni sezonda uygulanmasını talep edeceğiz. Ama olmadığı taktirde devletimizin vereceği karar ne ise ona uymak zorundayız ''dedi.

Başkan Cavcav son olarak Fenerbahçe kulübünün yaptığı açıklamaya değinerek, ''bir şey söylemek istemiyorum ve taktiri kamu oyuna bırakmak istiyorum. Aziz Yıldırım sevdiğimiz bir arkadaş. Kulüpler birliği başkanı olarak gördüğüm şartlardan mütevellit kullanmış olduğum bir ifade. Ama ben kendisine hakaret etmedim. Büyük kulüp olmak demek, hiçbir kulüp yok ben varım demek değil. Büyüklük ''Allaha'' mahsus büyük olan insanında küçüklerine yani biz Anadolu kulüpleri olarak onların küçükleriyiz. Bizlere yalnız Fenerbahçe'nin değil, Galatasaray 'ın, Beşiktaş 'ın ve Trabzonspor'un 14 anadolu kulüplerine sahip çıkmaları gerekir. Aksi halde biz olmazsak onlarında şampiyonlukları olmaz, ''ifadesini kullandı.

'TÜRK FUTBOLUNUN BAŞINDA BELA' DEMİŞTİ


Yıldırm'ın zarar olduğunu belirten İlhan Cavcav; "TFF'nin yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili aldığı kararı kesinlikle tasvip etmiyorum. Ancak TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le görüştüğüm zaman, o dönem Kulüpler Birliği Başkanı olmam itibariyle, bana 'Bütün kulüplerden imza alın, sonrasında görüşelim' dediler. Biz 17 kulüp imza vermemize rağmen, bir türlü anlamadığım, şekillendiremediğim Fenerbahçe Kulübü'nün başkanı olacak sayın Aziz Yıldırım beyefendi 'Ben imza atmam, böyle bir şeyi kabul etmiyorum' dedi. En çok sıkıntı çeken Fenerbahçe olduğu halde" sözleriyle görüşünü belirtti. Cavcav, "Bu husumetin neden gerekçelerini ve Yıldırım'ın yaptığı bu davranışı kesinlikle kabul etmiyorum. Bana göre kesinlikle Aziz Yıldırım Türk futbolunun başında bir bela olarak durmaktadır. Bütün kanatın bunu böyle bilmesi gerekir. Takımlar arasında rekabet olmazsa, futbol seyircisi bulamazsınız. Sayın Aziz Yıldırım, ne hikmetse bir Galatasaray'ı inadına almış. 'Galatasaray bilmem ne olursa' diye. Türk futboluna zarar ve ziyan veriyor" şeklinde oldu.

FENERBAHÇE SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sarı lacivertli kulüp, "Aziz Yıldırım Türk futbolunun başına beladır" açıklaması yapan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'a da tepki göstermişti. Açıklamada, "İlerleyen yaşı ve sağlık sorunları bulunan, kulübümüz ve Başkanımızla ilgili konularda ön yargılı ve tarafkar bir bakış açısı taşıyan kişilerle ilgili açıklama yapmayı bir tarz edinmemekle birlikte bir süredir Başkanımızla ilgili yapılan seviyesiz yorumlarla gündemde kalma savaşı veren Cavcav'ın son açıklamaları, terbiye sınırlarını aşmasının yanında suç unsurları taşıdığından bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur" denilmişti. Açıklama şöyle devam etmişti: "Ancak üzülerek görmekteyiz ki Gençlerbirliği Başkanı'nı diğer Kulüpler Birliği Başkanlarıyla birlikte,aynı duruşu ve kararlılığı göstermemekte, TFF'nin ciddiyetine aykırı bir şekilde bir takım manipülasyonlara alet olmaktadırlar. Bununla birlikte, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ın ismini telaffuz edebilecek kişilerin öncelikle Başkanımızın Türk sporuna yaptığı katkıları göz önünde bulundurmak, Aziz Yıldırım'ın geride bıraktığımız 15 yılda Türk Sporu'na ve Anadolu Kulüpleri'ne neler kazandırdığını gözden geçirmek gibi bir zorunlulukları bulunmaktadır. Gençlerbirliği Başkanı'na tavsiyemiz, kendisinin başkanlık görevini yürüttüğü Kulüpler Birliği'nin geldiği noktayı iyi analiz etmeli, Anadolu Kulüpleri'nin bugün yayın gelirlerinden aldığı payın nasıl bu noktalara geldiğini araştırmalı, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın, Türk sporuna hem tesisleşme hem de sportif anlamda nasıl katkıları olduğunu gözden geçirdikten sonra Aziz Yıldırım ismi üzerinden açıklama yapmaya kalkışmasıdır.

Kaldı ki bu seviyesiz açıklamalar ile kamuoyunu manipüle etmeye çalışan bu zihniyetin sarf ettiği sözlere bakıldığında, durduğu yer sürekli değişkenlik gösteren, kıvrak, görsel bütünlük içerisinde, zamana ve koşullara göre değişen prensip ve ilkelere sahip bir başkan tarafından temsil edilen Kulüpler Birliği'ne kulübümüzün katılmama yolundaki kararının yerindeliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Önemle belirtmek isteriz ki, istediklerini ve kendisinden istenenleri hayata geçiremeyenlerin hakaret ve suç içeren beyan ve açıklamaları ile ilgili olarak tarafımızdan ivedilikle yasal yollara başvurulacaktır." (dha, Radikal.com.tr)