İlhan Cavcav: Ben ne peygamberim ne de yatır!

İlhan Cavcav: Ben ne peygamberim ne de yatır!
İlhan Cavcav: Ben ne peygamberim ne de yatır!
Sık sık yaptığı teknik direktör değişiklikleriyle tanınan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, sadece bir maça çıkan Yılmaz Vural ile yollarını ayırması hakkında konuştu.

ANKARA - İnsanlara güvendiği için yanlış kararlar aldığını belirten İlhan Cavcav, "Ben de insanım. Peygamber değilim estağfurullah, yatır da değilim. Ama kabahatim var, bunu kabul ediyorum. İnsanlara güvenen, insanlara inanan bir meziyetim var. 80 yaşıma geldim, öpülmedik hiçbir yerim kalmadı. Buna neden ona inanmak, buna inanmak, insanlara inanmaktan. Artık değişmem gerektiğine kanaat getirdim. Bunların hepsini biliyorum. Hepsini çok iyi tanıyorum. Çoğunun ilişkisini kulüpten kestim. Bundan sonra da kulüpten ilişkisini keseceğim çok insan olacak" dedi.

"HENÜZ FESİH GERÇEKLEŞMEDİ"

Yılmaz Vural ile henüz fesih işleminin gerçekleşmediğini vurgulayan duayen başkan, "Henüz fesih gerçekleşmedi. Kendisine bildirdik. Kendisi de mağdur olmaması için bir ücret takdir ettik. 'Düşüneyim' dedi. Yardımcı hocalar 3-4 gün çalıştı ama bir aylık maaşlarını hesaplarına göndereceğiz. Herhangi bir tazminat talep etmemeleri halinde tek taraflı fesih yapacağımızı ifade ettik. Hepsi de bunu imza ettiler. Yılmaz Vural da bunu kabul etti. Ama daha sonra öğrendiğime göre imza ettiği kâğıdı yırtmış atmış. Bu bir tazminat talebi demektir. Yılmaz Vural'ın tanıdığım kadarıyla böyle bir para talep etmesinin haksızlık olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

"KİMİ GETİRDİYSEK GÖNDERMESİNİ DE BİLİRİZ"

TFF'nin yapacağı çalışma ile kulüplerin sözleşme imzalayabileceği teknik direktör sayısına sınırlama getirmeyi planladığını hatırlatılması üzerine Cavcav, manidar bir cevap vererek, "Çok isabetli olur. TFF'nin alacağı kararlar dünyanın takdir edeceği kararlar olur. Çok isabetli bir iş yapmış olurlar. Öyle 3-4 hoca değil de 1 hoca gönderen takım ligden ihraç edilsin ki çalışan adamlar daha huzurlu bir şekilde çalışsınlar. Pek fazla konuşmak istemiyorum. Federasyonu kimlerin idare ettiğini çok iyi biliyoruz. Orası hocaların haklarını koruyacak bir yer değil, kulüpleri menfaatlerini koruyacak bir teşkilattır. Her şeyi yapacağım edeceğim demekler olmaz. Federasyon başkanı daha önce kulüp başkanlığı ve Kulüpler Birliği başkanlığı yapmış birisi. Böyle bir karar alışa kendi bileceği bir iş. Biz kimi getirdiysek göndermesini de biliriz" İfadelerini kullandı.

"ERTUĞRUL SAĞLAM'A TEKLİF ETTİM, ÇALIŞMAYACAĞINI SÖYLEDİ"

Takımın başına kimi getireceği konusunda kararsız olduğunu dile getiren Gençlerbirliği Başkanı, "Bakıyorum kimi alacağım. Düşünüyorum düşünüyorum isim kalmadı. Sergen Yalçın var, gelen giden Mesut Bakkal diyor. Başka isim yok. Ben de bakıyorum kafamda bir isim var. Ertuğrul Sağlam'a teklif ettim, çalışmayacağını söyledi. Düşündüğüm kişi şöhret değil. Bakacağız, inşallah kulübümüz için hayırlısı olur" ifadelerini kullandı.

Futbolcuların süreçten etkilenip etkilenmediği yönünde soruya ise Cavcav, "Şöyle bir araştırdım. Yav yeter yine mi Ahmet mesela, yav bu Ahmet'le çalışmıştık. Aralarında böyle sohbet eden kardeşlerimiz var. Bu nedenle yeni bir yüze sarılmak mecburiyetindeyiz" yanıtını verdi. ERCAN ATA (DHA)